Jsem rozohněná

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-635-8

CooBoo (2014) 978-80-7447-635-8 344

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. (Založil/a: Rosie5)

Tahereh Mafi Tahereh Mafi
*??.??.1988

Lerenika
  9. 10. 2014, 16:38
Jsem z posledního dílu nadšená a zoufalá zároveň. Zoufalá především proto, že je poslední. Nadšená proto, že lepší závěr jsem si nemohla přát. Jen bych tam na konci přidala ještě jednu krátkou kapitolu. Ta mi tam chyběla, ale ne nutně.
Vážně jsem si zamilovala autorčin styl. Užívala jsem si zas a znova slovních spojeních, vyjádření pocitů tak originálně, že vás to jednoduše polapí a nepustí.
A Warner? O, bože, můj. Až se stydím, jak mě tento člověk zaujal. Mám skoro chuť tu jen o něm napsat slohovou práci. Výborný vývoj postav. Možná někomu bude vadit, že se vlastně děj trochu táhl a hlavní akce pak byla bum prásk. Ale díky tomu dostal veliký prostor Warner/Juliette. A já jsem naprosto(!) spokojená.
Knihu jsem přečetla za dva dny, a to jsem se to ještě snažila protahovat, aby mi vydržela co nejdéle.
Celá trilogie si udržela úroveň, a pokud někomu vadilo Juliettino mírné fňukání v 2. díle, bude potěšen dílem třetím.
Za mě, 100%, těším se na další knihy od Mafi.
LiaFee
  27. 8. 2016, 14:36
Velmi jsem váhala, jestli si poslední díl přečíst, protože první dva mě nějak nezaujaly. Ale nerada nechávám knihy (a série) rozečtené, takže jsem se nakonec rozhodla dát Juliette poslední šanci. Ze začátku jsem nebyla moc nadšená, Juliette se sice trochu sebrala a postavila na vlastní nohy, ovšem byly to jen silácké řeči a nic z toho. Ovšem pak mě velmi příjemně překvapila. Začala na sobě doopravdy pracovat a udělala si pořádek ve svých pocitech - a najednou z ní byla fajn holka, správná hrdinka, na jakou jsem celou dobu čekala.
Adam... heh, za celou sérii jsem si na něj nezvládla udělat pořádný názor. Chápu ho, jeho starost o Jamese i tu 'fixaci' na Juliette. Ale nějak jsem nikdy nedokázala odhadnout, jak zareaguje.
Moje sympatie si ale získal Warner. Jako postava dával smysl a sám taky myslel, někdy se nebál i vtipů... já ho prostě miluju.
Ale nesmím zapomenout ani na Kenjiho, protože bez jeho odlehčování by byla knížka těžká jak jeden z těch tanků. Kenji a jeho 'princezno' a hlášky a rozebírání citů... Celou dobu je to prostě ten nejlepší kamarád. A nezkazí to.
Takže... ano, líbilo se mi to. Jedině mě zarazilo, že se nějak vytratily číslice v textu a taky ty škrtance... nevím, jestli to jako mělo poukazovat na Juliettinu proměnu, nebo to byla chyba... četlo se mi to takhle mnohem líp, ale nějak mi pořád nedochází, co to mělo mít za funkci v minulých dílech.
Jo a uvítala bych ještě jednu kapitolu. Fakt mě štve, když si nejsem jistá, kdo přežil...
viku
  6. 5. 2016, 12:44
Jestli byl prvni díl dokonalí tak nevím co říct k tomuto dílu ... Prostě Wow ... Jedním dechem přečteno a jen tak na tuto knihu nezapomenu ❤️❤️❤️