Jak žít dlouze a zdravě

Jak žít dlouze a zdravě

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87431-27-6

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87431-27-6 168

Autor knihy Michail Tombak vytvořil celistvý systém péče o vlastní zdraví. Nenajdete zde zázračné diety, pouze jednoduché recepty, jak o své zdraví pečovat a jak ho chránit. Čtenář zde nenajde přísné recepty na počítání kalorii, ale jednoduché principy stravování v souladu s přírodou. Autor výrazně podotýká, že zdraví souvisí s tím co jíme, s tím, jak dýcháme jak pečujeme o své tělo a psychiku nejen díky správné výživě, což tvrdí spousta tvůrců různých zázračných diet. (Založil/a: Kůstka)

Michail Tombak Michail Tombak
*1953

nevermore
  5. 11. 2014, 23:22
Jak žít dlouze a zdravě je zajímavá sbírka plná tipů pro lepší zdraví. Některé jsou lehce proveditelné (spát na tvrdým, nejíst maso, nemíchat kombinaci potravin co k sobě nejdou) na některých by člověk musel zamakat (několikrát denně si připravit koktejly ze syrové zeleniny a ovoce, pít rozpouštěnou vodu z mrazáku atd.) Pro mě bylo docela zajímavé, že kombinace masa a brambor vytváří v žaludku solanin, a to je velkej průser.

Jinak klasiká, v kostce: mlíko a farmaceutika jsou špatné, mookay? dýchejme pomalu budeme žít déle, jaké jídlo-taková naše nálada, otužujme se pravidelně, sauna je kamarád apod.
Nikomu se nic nestane, když si to přečte, i když Vám z toho (stejně jako mě) uvízne jen zlomek, tak furt lepší než nic.