Když píseň tluče křídly do oken

Podtitul: 16 příběhů z world music

Galen - 2009
ISBN: 978-80-7262-627-4

Galen (2009) 978-80-7262-627-4 190

Kniha hudebního publicisty Jiřího Moravčíka nabízí šestnáct neobyčejných životních osudů lidí z world music považujících v nejednom případě hudbu za způsob ochrany vlastní existence. Šestnáct důkazů, že současná hudba nepostrádá silné příběhy odvíjející se na pozadí historických událostí.Příběh portugalské zpěvačky Marizy nabídne historii stylu fado, Mari Boine poodkryje tajemství severských šamanů, Oki Kano popíše rituální medvědí zabíjačku, Faiz Ali Faiz čtenáře zavede do súfijských svatyň Pákistánu, Bonga zavzpomíná na časy, kdy utíkal před tajnou policií, a Emmanuel Jal na smrt, které se během bojů jen tak tak vyhnuli také členové tuarežské skupiny Tinariwen. S Yasmin Levy se vrátíme do středověké říše Al-Andalus, Lila Downs představí kulturu mexických Indiánů, Susheela Raman způsob, jak nakrmit krokodýly, a malijská bluesová dvojice Amadou & Mariam nám prozradí recept na věčnou lásku. Tyto a další příběhy z celého světa doplňují fotografie Yvetty Stránské a Ivana Prokopa. (Založil/a: TeJoUsHeK)

#hudba