Což takhle dát si špitál

Což takhle dát si špitál Originální název: Což takhle dát si špitál
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-7504-093-0

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-7504-093-0 www.bezvydavatele.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste chtěli vystoupit z toho rozjetého rychlíku každodenních povinností v práci, rodinných starostí, blázince na silnici a jen tak si ležet a koukat do stropu? Třeba rok? Tak mně se to tedy povedlo. Tato knížka je autentické vyprávění o mém více jak ročním pobytu na ÁRU po klíšťové encefalitidě, o roku bez kontaktu s dětmi, kamarády, o roku, kdy mi tělo vypovědělo službu. Ačkoliv tento popis evokuje spíš hororový příběh, snažila jsem se brát situaci s humorem a doufám, že je to znát i v mé knížce. (Založil/a: winder)

Alena Hrbková Alena Hrbková
*14.05.1966

Laemanctus
  16. 9. 2014, 14:17
Kniha je velmi zručně napsaná. Autorka popisuje svůj nelehký osud sice s velkým nadhledem až náznaky černého humoru, ale přitom celé dílo působí velice citlivě. Výborné jsou vzpomínky a sny, které zpestřují hlavní děj, vysvětlují některé souvislosti nebo přibližují neskutečnost autorčina životního zvratu. Celým příběhem se táhne jako nenápadné memento mírná kritika zdravotnického systému, naráží na problematiku lidských potřeb a důstojnosti a znovu otevírá dnes tak kontroverzní otázku vztahu mezi lékařem a pacientem.