Jsem tu abych vyhrál

Jsem tu abych vyhrál Originální název: I’m Here To Win

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-557-2

Triton (2012) 978-80-7387-557-2 312

Australský triatlonista Chris McCormack, jeden z nejlepších sportovců na světě, zasvětil svůj život trénování a vítězství v jedné z nejnáročnějších zkoušek psychické a fyzické odolnosti na světě.

Účastníci musejí uplavat bezmála čtyři kilometry, ujet na kole 180 km a uběhnout maraton, tj. 42,195 km.V roce 2010, ve věku třiceti sedmi let, podruhé zvítězil v mistrovství světa železných mužů v havajské Koně. Na kontě má přes 200 vyhraných triatlonových závodů, mezi nimi dvanáct železných mužů, a sedm triumfů ve světovém poháru…

V tomto životopisném díle přibližuje zákulisí nejúspěšnější kariéry v dějinách triatlonu. Rozebírá všechno, co je potřeba zapojit, když se chcete stát šampionem, popisuje své triumfy a prozrazuje, co za nimi stojí a čím to, že je nejúspěšnější triatlonista na světě. Jeho tajemství ohledně trénování, hydratace a stravování v době závodů jsou informace, jaké byste jinde sháněli stěží. Navíc odkrývá své psychologické strategie vedoucí k úspěchu. Je to tedy návod pro každého, kdo hledá jak ve sportovním, tak osobním životě cestu na vrchol. Jak v předmluvě poznamenal jeho předchůdce, nejúspěšnější triatlonista 90. let Mark Allen, od tohoto nevšedního příběhu neodtrhnete oči. (Založil/a: otas99)