Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Učíme se programovat v Delphi a jazyce Object Pascal

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Učíme se programovat v Delphi a jazyce Object Pascal Originální název: Učíme se programovat v Delphi a jazyce Object Pascal
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
Computer Press - 2001
ISBN: 80-7226-245-9
Počet stránek: 308
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Computer Press (2001) 80-7226-245-9 308

Kniha Učíme se programovat v Delphi a jazyce Object Pascal byla napsána s úmyslem pomoci všem, kdo by rádi pronikli do tajů programování ve stále oblíbeném a zdokonalujícím se vizuálním nástroji. Nemusí se jí obávat ani úplní začátečníci, kteří v Delphi ani v jazyce Pascal dosud neprogramovali, nebo se jim to zatím nedařilo. Průvodcovský styl výkladu, který nic nepředpokládá a vše vysvětluje, neklade na čtenáře jiné nároky než pozornost při čtení a ochotu procvičovat předkládané příklady. Své si však v knize jistě najdou i programátoři, kteří již mají Delphi za své domácí prostředí, neboť probíraná témata jsou vykládána podrobně a zahrnují i taková, která vám umožní vytvářet plnohodnotné aplikace (grafika, multimédia, databáze či tvorba nápovědy). V knize si také osaháte tvorbu více než dvaceti plně funkčních aplikací, jejichž kompletní zdrojový kód můžete nalézt na adrese www.cpress.cz/knihy/delphi

Kniha je rozdělena do pěti tematických částí:
- Vizuální programování, Object Pascal: Nejprve se seznámíte s vývojovým prostředím Delphi a s vizuálním programováním vůbec. Vytvoříte první aplikaci, pochopíte základní konstrukce jazyka Object Pascal a základní rysy objektově orientovaného programování.
- Začínáme vytvářet aplikace: Poznáte, že základním stavebním prvkem aplikace v Delphi je komponenta. Pochopíte význam vlastností a událostí, naučíte se vytvářet formuláře a okna i to, jak spravovat větší projekt, ošetřovat chyby a zachytávat výjimky.
- Komponenty pro komunikaci s uživatelem: Zde poznáte nejdůležitější vizuální komponenty určené pro komunikaci s uživatelem (výpis a zadávání informací). Ukážete si, jak vybavit aplikaci dialogovými okny, systémem nabídek, případně dalšími komponentami (stavovým řádkem, časovačem apod.).
- Vylepšujeme návrh aplikace: Naučíte se používat systémová dialogová okna, vytvářet panely nástrojů, animace a různé efekty a pracovat v Delphi se soubory. Jak zvládáte probrané dovednosti, si ověříte na rozsáhlejším projektu: vlastním textovém editoru.
- Pokročilá témata: V závěrečné části již vstoupíte do pokročilejších možností programování v Delphi. Nejprve půjde o ovládání grafiky a multimédií, chybět nemohou základy práce s databázemi a vytvoření databázové aplikace. V závěru se dostane na několik podceňovaných témat: tvorbu nápovědy, uživatelské dokumentace a zásady návrhu přívětivého uživatelského prostředí aplikace. Tyto činnosti mají nesmírný vliv na hodnocení konečného produktu nadřízenými a těmi, o něž by vývojářům mělo jít především – tedy zákazníky. (Založil/a: Polcik)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace