S Bohem a s fašisty

S Bohem a s fašisty

Podtitul: Vatikán ve spolku s Mussolinim, Francem, Hitlerem a Pavelićem

Originální název: Mit Gott und den Faschisten. Der Vatikan im Bunde mit Mussolini, Franco, Hitler und Pavelić
Poprvé vydáno celosvětově: 1965

Naše vojsko - 2014
ISBN: 978-80-206-1489-6

Naše vojsko (2014) 978-80-206-1489-6 256

Kniha připomíná kolaboraci Vatikánu nejen s Hitlerem, ale i s Mussolinim, Francem a méně známým Pavelićem, fašistickým vůdcem v Chorvatsku, který je spolu s kardinálem Stepinacem zodpovědný za koncentrační a vyhlazovací tábor Jasenovac, o jehož existenci ví dodnes velmi málo lidí. Odhaluje spleť lží Vatikánu, který se už několik desetiletí pokouší hrát roli organizace odporu proti hitlerismu, a prezentuje, shromažďuje a následně vyvozuje jednoznačné závěry z přesných a podrobných historických faktů. Šokující zřejmě pro každého bude rozsah kolaborace Vatikánu s nacisty a všemi fašisty, protože odhaluje historickou lež o katolickém odporu. Kontroverzní kniha německého historika Karlheinze Deschnera s názvem „S Bohem a fašisty“ by svými zjištěními mohla výrazně přispět do diskuze ve věci církevních restitucí v České republice! (Založil/a: dadlinka)

Karlheinz Deschner Karlheinz Deschner
*23.05.1924 - †08.04.2014