Hrdinou

Hrdinou Originální název: Once a Hero

Návrat - 2003
ISBN: 80-7174-510-3

Návrat (2003) 80-7174-510-3 600

Neal Strážce Elfů, legendární lidský válečník, bojoval před půl tisíciletím po boku svého elfího přítele Aarundela proti hrůzovládě čarodějné reithreské říše za svobodu lidstva. Nealovo vítězství však započalo válku plnou vyvražďování, ve které sám draze zaplatil. Budoucnost, v niž doufal, přináší rozuzlení. Hrabě Beranger oslovil Aarundelovu vnučku, krásnou Geneveru, aby se připojila k rytířské výpravě, která má zemi přinést stabilitu. Genevera má za úkol uskutečnit nemožné, proto přichází s šíleným návrhem – vrátit mrtvému Nealovi život. Jenže co platí v legendách, nemusí vždy platit ve skutečnosti. Včerejší hrdina může sice pořád být hrdinou, ale je Neal opravdu tím hrdinou, kterého chtějí? (Založil/a: trevize)

Pony
  13. 9. 2012, 14:52
Tuto knihu jsem přečetla, až po dočtení ságy o válce proti čarodějnici Chytrině. A líbila se mi dokonce ještě více. Výborné prolnutí dvou časových rovin, které se na konci setkávají.