Zatoulaná královna

Zatoulaná královna

Podtitul: Hrdá vdova po Václavu III.

Originální název: Zatoulaná královna
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Alpress - 2009
ISBN: 978-80-7362-742-3

Alpress (2009) 978-80-7362-742-3 234

Rok po svatbě s Violou Těšínskou je král Václav III. zavražděn a královna vdova zůstane uprostřed bitev o uvolněný trůn zcela bez prostředků. S rozhodnutím, které hraničí s vlastizradou, prchá za hranice českého království. Zde ji však vypátrá její dávná láska - Petr z Rožmberka. I přes Violino zdráhání jsou oba na dobré cestě v sobě probudit dlouho skryté city, ovšem tajemství, jež je nucena královna vdova střežit i za cenu svého života, mezi ně staví zeď. Petr stojí před vážnou otázkou: Jak zůstat věrný svému králi, a zároveň odpustit Viole její zradu a odolat žáru citu. (Založil/a: skjaninka)

katapultova
  19. 8. 2013, 12:15
Něco tak strašného jsem snad nikdy nečetla. Vůbec se nejedná o historický román, ale o červenou knihovnu na rádobyhistorickém pozadí. Své výhrady rozdělím do dvou skupin - na historické a literární. Z těch historických vybírám namátky tyto chyby: oslovování, tykání a vykání, Viola s Václavem jako děti neběhaly po královských zahradách, Viola s Petrem jedou z Prahy do Sieny a zpět ve voze, nějakou dobu v Sieně pobudou, celé jim to trvá asi měsíc, navíc přes Alpy v zimě, celý ten příběh týkající se Sieny je naprosto nevěrohodný, část děje se odehrává během občanské války, v níž některé postavy těžko mohou být tam, kde podle knihy jsou, navíc o válce v podstatě nepadne ani slovo, a tak dále. Literární výhrady: postavy nemají žádný vývoj, žádnou motivaci, jejich jednání je pro mě jako čtenáře nepochopitelné, Viola někde tvrdí, že měla opravdu ráda Václava, ale brzy poté má zájem o Petra, důvod Violina odchodu do Sieny i hlavního tajemství knihy, v ní vlastně vůbec není.