Místo činu Matares

Místo činu Matares

Naše vojsko - 1981

Naše vojsko (1981) 128 edice Magnet

V alžírském letovisku Matares je zavražděn jeden z českých rekreantů o němž se vzápětí zjistí, že se chystal nelegálně emigrovat z Československa a prostředky na život v cizině mu měl zajistit prodej kradených uměleckých děl. Na místo činu je povolán zkušený vyšetřovatel pražské kriminálky kapitán Snížek a po boku alžírské policie se ujímá pátrání po zákeřném vrahovi. (Založil/a: Crocuta)

Martin Křížek Martin Křížek

Crocuta
  30. 8. 2014, 16:41
Obsahuje spoiler spoiler Slibně se rozvíjející zápletka z exotického prostředí je devalvována, jak už je u soudobé produkce Magnetu téměř pravidlem, přehnaným moralizováním a nesympatickou hlavní postavou. Kapitán Snížek je výlupek všech socialistických ctností a o to více se v duchu podivuje a rozhořčuje nad maloměšťáckými povahami konzumních a povrchních turistů. Co ale příběhu škodí nejvíce je jeho propagandistický náboj - jakmile se zjistí, že jeden z podezřelých je emigrant, který před lety nelegálně opustil republiku, je zároveň i jasné kdo je vrah. Prvoplánové poselství celé knihy ji tak dokonale posílá do kopru.