Podtitul: Nové případy soudce Ti

Originální název: Petits meurtres entre moines

Garamond - 2014
ISBN: 978-80-7407-197-3

Garamond (2014) 978-80-7407-197-3 204
Garamond (2006) 80-86955-29-X 204

Na naši detektivní scénu se opět vrací starý známý. Legendární soudce Ťi, důvtipný a vtipný konfucián, tentokrát řeší spor mezi dvěma náboženskými obcemi rozdílných konfesí. Ocitne se v tajemném taoistickém klášteře, jehož název – klášter Snů – naznačuje, že těžiště kontemplativního života zdejší mnišské komunity spočívá ve snění. Kdo vysní pár pořádných prorockých vizí, může se klidně stát i světcem. Proto mnichové uctívají sny víc než vlastní život. Bojovné mnišky z buddhistického kláštera jsou zavilými nepřítelkyněmi těchto vášnivých snivců.
Co z toho může vzejít… Jeho ctihodnost okresní soudce vyšetřuje sérii podivných událostí, které vrcholí záhadnými sebevraždami, jenže pátrání mu ztěžuje neúprosný fanatismus, všelijaké magické praktiky a ovšem všudypřítomná lidská omezenost a nedobrá vůle.
Frédéric Lenormand převzal štafetu po Robertu van Gulikovi a se ctí se zhostil úlohy čtenáře pobavit a přiblížit mu atmosféru staré činy sedmého století za vlády dynastie Čang. (Založil/a: trevize)

Domovoj
  7. 5. 2014, 20:28
Už dlouho jsem se u knížky tak dobře nepobavila a nenasmála jako v tomhle případě. Vrah v podstatě vlastně ani není moc důležitý, důležitá je cesta soudce Ťi k jeho nalezení. Tento druh humoru je pro mě neskutečným pohlazením po duši a moc se těším na další příběhy slavného soudce od tohoto autora.