Pohřbeni v oblacích

Pohřbeni v oblacích

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-645-6

Jota (2014) 978-80-7462-645-6 336

V srpnu 2008 zahynulo na K2 za jediný den jedenáct horolezců. O lezcích ze západního světa, ať už o těch, kteří přežili, nebo o těch, kteří zahynuli, byla napsána hromada knih a natočeno několik dokumentů. V centru celé tragédie, přitom mimo pozornost světových médií, tehdy ale stáli dva Šerpové – Čiring Dordže a Pemba Gjalje. Nejenže sami jako zázrakem přežili, ale svým hrdinským počínáním navíc zachránili několik dalších životů. Jejich udivující příběh se stal brzy součástí horolezeckých legend.
Toto strhující dobrodružství sleduje dlouhou cestu obou Šerpů z jejich odlehlých a zaostalých vesnic v Nepálu až na vrchol nejnebezpečnější hory světa. Z fascinující nové perspektivy přitom vypráví o jedné z nejdramatičtějších katastrof v historii horolezectví. (Založil/a: alča87)

niknikita
  8. 7. 2015, 12:26
Naprosto strhující příběh, který bude ještě dlouho doznívat v mé hlavě a taky v mé duši, protože mne osudy všech aktérů lidsky zasáhly. Nečetla jsem lepší knihu o horolezectví a musím autorům poděkovat za její autentičnost.
lesky
  27. 10. 2014, 16:30
Velmi dobrá kniha. Reálné čtení o tragédii na K2. Vtáhne vás na nejnebezpečnější horu světa a budete mít dlouho o čem přemýšlet. Hlavně o šílené odvaze horolezců a také o jejich vůli dojít až na vrchol i za cenu toho nejdražšího.