Obloha nad Pernem

Obloha nad Pernem Originální název: The White Dragon

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-736-1

Triton (2014) 978-80-7387-736-1 496

Nastal čas naděje a vzpomínek, konců i nových začátků. Krvavice, odpovědná za spady smrtících Vláken na Pern, byla odsunuta na neškodnou dráhu, takže právě probíhající Míjení, období spadu, bude tím posledním.

Technické zázraky pozměňují způsob života na Pernu a drakeni, jimž jdou příkladem Lessin a F’larův syn F’lessan, jezdec na bronzovém Golanthovi, a Tai, jezdkyně na zelené Zaranth, si musí najít nové místo ve světě, který už je jako ochránce před Vlákny nebude potřebovat.

Změny se ale nezamlouvají každému a někteří se nezastaví před ničím, jen aby udrželi Pern a jeho lid „čisté a nezkažené“ tak, jako bývali po staletí.

Na obloze nad Pernem se však objevilo nové nebezpečí, hrozící katastrofou nepředstavitelných rozměrů. A tak opět celý Pern vnímá draky a jejich jezdce jako svou naději. (Založil/a: janeicka)

RenataHopsinka
  22. 12. 2014, 19:02
Další skvělá kniha této autorky. Kniha je rozdělena do čtyř části. Ve všech částech vystupují ti samí drakeni a draci, ale hlavní dějová línie je jiná. Jednotlivé části na sebe částečně navazují.
Dita Mia
  19. 1. 2015, 20:08
Opět nádherný příběh. Bohužel se však ztrácím... No, prostě kronika o planetě Pernu. :) Je mi, ale líto F’lessana a Golantha. Škoda, že jsem se o Anne dozvěděla teprve loni. Vysloužila si u mne největší možný obdiv. Budu shánět další knihy a číst si nejlepší ságu o dracích, kterou mám u sebe v knihovně. :)
DM