Grilbar Galaxie

Grilbar Galaxie Originální název: Grillbar Galaktyka

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-761-3

Triton (2014) 978-80-7387-761-3 376

Toto není kniha o vaření ani kniha o kuchyni. Je to fantastické dobrodružství, bláznivá cesta napříč vesmírem, šok, vtip, inteligence i detektivní zápletka. Rozhodně si přečtěte, co nejlepší šéfkuchař mezi spisovateli a nejschopnější vypravěč mezi šéfy dělal, když byl pryč!

Saanti Wrtt, časopis „Galaxie“
Hermoso Madrid Iven, legendární šéfkuchař, autor efektních a populárních kulinárních programů, jediný člověk ve vesmíru, který každý večer navštěvuje obyvatele celé Galaxie, celebrita, vzdělanec a oslnivý spisovatel, konečně před námi odhaluje Velké tajemství. Kde byl, co dělal, čemu unikal, a proč nečekaně zmizel na tak dlouhou dobu. Ano, opravdu máte v panožkách jeho deník. A ať vás hvězdy chrání, jestli z hlouposti, strachu nebo nesmělosti nesáhnete po tomto zatraceně kosmickém bestselleru! Zaroo, „Hlas Siria“

Hmm, na Pozemšťana docela trrr.

S´mmm-ak, literárně-kulinární kritik sedmnáctého stupně. (Založil/a: janeicka)

Ciba
  18. 11. 2014, 8:36
Novinka od Kossakowské mě mile, opravdu velmi mile překvapila. Grillbar Galaxie je vybrané krmivo pro všechny nadšence do sci-fi. Nebál bych se říci, že Maja v této knize trošku pomanželovatěla, čímž jí skládám velkou poklonu. Příběh Hermosa je spádovité kuchařské dobrodružství se skvělými dialogy a nespočtem zábavných momentů. Výtečné je též prostředí, přinášející celou řadu originálních ras a míst, společně tvořících guláš neuvěřitelných příhod. Nemám k tomu sebemenších výtek. Je to lahůdka po všech stránkách, která zanechá příjemnou chuť na jazyku ještě dlouho po přečtení.
Balu
  28. 11. 2016, 20:03
Je to na můj vkus příliš šílené sousto na to, abych mu dal pět hvězd, ale docela mě bavilo, takže ani není na tři. Taková ujetě zábavná jednohubka, která sice aspoň zpočátku může lehce odrazovat množstvím vesmírných ras a kulinářských výrobků (jejichž popisy stejně po čase začnete víceméně ignorovat), ale zvlášť pro odkazy na jiné série (Vetřelci, Star Wars) se vyplatí si přečíst.