Atlas ortopedické tuberkulózy

Atlas ortopedické tuberkulózy

Karolinum - 2014
ISBN: 978-80-246-2401-3

Karolinum (2014) 978-80-246-2401-3 94

V monografii Atlas ortopedické tuberkulózy se její autoři, M. Netval a D. Chocholáč, snaží podat komplexní obraz ortopedické tuberkulózy, a to od dávné historie až po současnost.
Na více než 200 vyobrazení shromáždili demonstrující obraz ortopedické tuberkulózy i vývoj terapie tohoto onemocnění od dávné historie k dnešku. Publikace je určena především široké lékařské veřejnosti, zejména ortopedům, chirurgům, revmatologům, neurologům a pneumologům. Nejedná se však o sdělení pouze medicínské. Historický pohled na toto infekční onemocnění, které postihuje lidstvo od jeho počátků, doložený bohatou historickou i současnou obrazovou dokumentací, bude jistě zajímavým přínosem i pro laickou veřejnost.

V předchozích autorských publikacích byl výklad pojednávané problematiky podán poměrně vyčerpávajícím způsobem, proto je v předkládané publikaci úmyslně co nejméně textu a důraz je kladen na jednotlivá mnohočetná zobrazení a jejich popis.

Podobná publikace nebyla k dispozici nejen u nás, ale ani v Evropě přes 50 let. (Založil/a: chrispe)