Dragon Age: Císařství masek

Dragon Age: Císařství masek Originální název: Dragon Age: The Masked Empire

Fantom Print - 2014
ISBN: 978-80-7398-275-1

Fantom Print (2014) 978-80-7398-275-1 384

Císařovna Celene Orlesiánská se dostala na trůn díky své moudrosti, důvtipu a bezohledné manipulaci. Nyní je císařství, které vedla do věku osvícení, ohroženo zevnitř kvůli hrozící válce mezi templáři a mágy, zatímco se mezi utlačovanými elfy šíří povstalecké myšlenky. Aby Orlais zachránila, musí si Celene za každou cenu udržet trůn. Velkovévoda Gaspard, zkušený bojovník a člen legendárních orlesiánských kavalírů, vyhrál pro císařství a císařovnu bezpočet bitev. Když se však rozpadne Kruh a šíří se chaos, Gaspard začíná pochybovat, že Celenin diplomatický přístup k problémům Orlais zajistí císařství bezpečí. Možná nadešel čas, aby povstal nový vůdce, který žije podle pravidel Kodexu kavalírů a učiní Orlais znovu silným. Briala je Celeninou služebnou od doby, kdy obě byly ještě děti, a využívá svého postavení, aby zlepšovala životní podmínky orlesiánských elfů. Je Celeninou důvěrnicí, vyzvědačkou a milenkou, ale když politika přinutí císařovnu volit mezi právy elfů a orlesiánským trůnem, musí se Briala rozhodnout, komu skutečně patří její věrnost. Rodí se aliance a porušují přísahy, zatímco Celene a Gaspard bojují o trůn Orlais. Nakonec to však možná budou elfové, kteří se schovávají v lesích nebo hladoví v odlukách, kdo rozhodne o osudu císařství masek. (Založil/a: janeicka)

Bruffie
  14. 2. 2016, 21:05
Čtivé, svižné, plynulé a velmi orlesiánské... Pro hráče Dragon Age opravdu lahůdka.
Ačkoliv fereldenští fanoušci většinou musí mít ve věci komu držet palce jasno - orlesiánské intriky
mě zmátly a ke konci jsem neměla vyhraněného hrdinu. Hra je prostě Hra a pravý orlesiánec jí žije...
Paráda, vůbec nevadí změna autora.
Anyldras
  19. 10. 2014, 1:49
Vzhledem k ne zrovná dobré zkušenosti se změnou autora u serie mass effect, jsem se dost obávala i tohoto dílu, kdy po třech dílech nastoupil jiný spisovatel. Ale zklamání to rozhodně nebylo! Místy se člověk ztrácí, kdo na čí straně vlastně je, ale zde bych řekla, že to byl záměr. Ono jak byste jinak definovali pojem intrikaření. Autor si pro nás přichystal poutavé čtení nabité akcí, magií a intrikami. Avšak dílko je cílené na čtenáře předchozích knih a hráče, ostatní se ztratí v ději a už se z toho labyrintu nevymotají.