Poslední Laponec

Panteon - 2015
ISBN: 978-80-87697-42-9

Panteon (2015) 978-80-87697-42-9 464
Panteon (2014) 978-80-87697-24-5 464

Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí. Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval? Napoví to tradiční píseň joik? Co do vsi přinese francouzský geolog? Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav odhalujeme jak limity moderního života, tak i tradice lidí bojujících za kulturní přežití.
Vynikající thriller napsaný přímočarým a živým stylem, navíc autorem, který dobře zná problematiku území z novinářské praxe. (Založil/a: saenea)

Olivier Truc Olivier Truc

vladislaus
  22. 6. 2015, 8:50
Také tuto knihu musím pochválit. Není plna násilí a brutality, jak jiné současné detektivky a pojednává o velmi zajímavém kraji. Nedovedu si představit, že bych v Laponsku, zemi sněhu, mrazu a tmy, žil.
zoro2
  17. 11. 2015, 20:57
Stejně jako Rames, jsem si to dal v audio verzi a vůbec to nebylo špatné. Laponská zima se mi celkem dostala pod kůži. Když do toho půjdete s tím, že chcete příjemnou oddechovku a nečekáte superkomplikovanou krimi, tak mohu jen doporučit.
Rames
  2. 7. 2015, 12:55
Přečteno v audio podobě a naprosto dokonalý zážitek. Dobrodružný a napínavý příběh , ve kterém nám je představen pastevec sobů který jako poslední dodržuje tradice a odmítá se přizpůsobit civilizaci.
Mohu jen doporučit!
Tyet
  15. 12. 2014, 11:35
Zajímavě napsaná detektivka. Zápletka nemá žádnou extra invenci, ale i přes počáteční potíže s úsporným slohem autora, který se úplně obejde bez kudrlinek, mě kniha chytla a konec jsem si užila. Rozhodně mi rozšířila obzor.
tomdra
  6. 4. 2015, 20:40
Opravdu pěkná kniha. Od začátku až do konce mě moc bavila. Hlavně to prostředí kde se ten příběh odehrával.
mischka
  8. 3. 2015, 20:59
Za mě hodně dobrý. Jedna z nejzajímavějších kriminálek za poslední dobu. Atraktivní prostředí a dějová zápletka někde mezi kriminálním a detektivním románem a zároveň dobrodružnou knížkou. Tak trošku nahořklou příchuť má možnost nahlédnout i do toho, že v mnohdy tolik adorované Skandinávii taky není všechno zlato, co se třpytí... doslova.
ondaboss
  12. 1. 2015, 12:11
Nebylo to špatný. Jednodušší detektivní zápletka, trošku jsem se knihou prokousával, ale jako poznávací zájezd na sever dobrý.