Osudný polibek

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1127-9

Argo (2014) 978-80-257-1127-9 332

Havraní bratrstvo I.

Šestnáctiletá Blue se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Blue se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...
Nový román americké spisovatelky a autorky populární trilogie o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí) je prvním dílem připravované tetralogie. (Založil/a: Jamesová)

Blueberry
  5. 12. 2014, 20:34
Maggie Stiefvaterovou vůbec nepoznávám. Její sloh je opravdu jiný - není tolik květnatý a poetický jako v předešlých knihách. Na první pohled mě to trochu zarazilo, ale k ději jako takovému to sedí a celé to, zdá se, funguje celkem slušně. Je to taková detektivka s prvky nadpřirozena, která se nesnaží hrát si na něco víc než je, což mi přijde férové. Ale rozjeté to má autorka skvěle, uvidíme kam se její Havraní bratrstvo vyvine - osobně vidím dva scénáře a samozřejmě doufám v ten zdařilejší. Nicméně člověk by neměl být tak brzy předpojatý, a tak se to nechám na Maggie a nechám se překvapit =)
Daletth
  17. 9. 2014, 14:27
Já tu ženskou nepokrytě miluju! Její styl, talent pro realistické prokreslení postav, mytologické vzezření našeho světa... Dokáže svým knihám vdechnout kouzlo, kterému zkrátka nemůžu odolat... Hned bych si s chutí dala další díl, ale vím, že na dobrou knihu se musí počkat, a tak si ráda počkám :)
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:35
Opět úplně něco jiného. Zajímavý nápad, který mě v prvním díle velice mile překvapil. Trošku fantasy k této knize náramně sedí, není to nic přehnaného. Už se nemohu dočkat dalších dílů a doufám, že se brzy dočkáme. :)