Originální název: Overload

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-526-3 566
Riopress (1998) 80-85611-93-7 475
Talpress (1993) 80-85609-24-X 472
Talpress (1991) 80-900630-2-0 479

Arogantní a mocná elektrárenská společnost kontra spotřebitelé energií a ekologické hnutí. K tomu politický extrémismus v jeho patologické podobě - terorizmu. To je dost protikladných zájmů, aby děj románu měl akční až strhující průběh. Také v tomto díle autor potvrzuje v čem je jeho přednost - dokonalá znalost prostředí a lidí i problémů dnešního světa, nenapodobitelné vypravěčské umění. (Založil/a: trevize)

vladislaus
  22. 12. 2013, 14:17
To je už šestá kniha od Haileyho a zjišťuju, že autor dokáže z každého prostředí vytěžit strhující román. Jeho romány jsou často prognostické, ale sázka na uhlí mu v této knize nevyšla. Ale kdo kdy v jeho době slyšel o břidličném plynu?
Pend
  27. 9. 2013, 15:52
Thriller, který se četl jedním dechem. Několikrát jsem se ubezpečoval, že to je jen fikce. Hailey rozhodně nešetří nikoho, klidně nechá zahynout bolestnou smrtí jednu z hlavních postav.
VaclavB
  23. 1. 2015, 15:03
Kniha o blackoutu v době, kdy ještě nehrozily v takové míře jako dnes. Autor opět nezklamal v přípravě a o energetice zjistil co se dalo. Kromě toho se zde rozbíhá hezká romantická nitka, která bohužel končí nevesele.
brano286
  7. 2. 2015, 20:19
zvažoval som štyri hviezdičky, pretože som mal od autora väčšie očakávania vzhľadom k tomu že je to od neho už moja siedma kniha. V porovnaní s mojimi hodnoteniami iných autorov, kde som dal päť hviezdičiek by som mu však krivdil. Stále skvelé rozobranie problematiky, ktorú sa nám rozhodol popísať.
knihkupec
  19. 2. 2011, 0:46
Ačkoliv se kniha odehrává v Kalifornii sedmdesátých let, může být brzy nebezpečně aktuální. Kalifornie sedmdesátých let totiž reguluje výrobu elektřiny takovým způsobem, že ji vlastně ani nikdo nechce vyrábět, elektrárny jsou zastaralé a stačí pak pár horkých dní, klimatizace se rozjednou naplno, a... Nastane přetížení a výpadky sítě. Toto si z knihy po létech od přečtení pamatuji dodnes, ačkoliv tam jistě byl i nějaký příběh, který si tedy ovšem nepamatuji. A s každým větříkem na severu Německa, který roztočí ty jejich fofrníky a rozkolísá síť v celé Evropě, se obávám toho, že si přetížení zažijeme na vlastní kůži.