Tajemné kameny

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Olympia - 2014
ISBN: 978-80-7376-373-2

Olympia (2014) 978-80-7376-373-2 136

V krajině nacházíme pozoruhodné kameny nejrůznějších tvarů. Některé jsou spojovány s významnými událostmi či tajemnými pověstmi, jiné vztyčeny míří vzhůru do oblohy jako menhiry, které jsou prý dávnými astronomickými stavbami tajemných Keltů. Anebo jde o zapomenuté symboly pohanských rituálů, stejně jako zvláštní geometrické řady kamenů? A co když je v nich skryt nerozluštěný vzkaz dávných generací do vzdálené budoucnosti? Dokážeme ho přečíst? Při toulkách za tajemnými kameny poznejme mnohé málo známé kouty naší vlasti, okouzlující přírodu, pohledné vesničky a městečka, a také osudy lidí, kteří v těchto místech žili. Kniha významného autora Pavla Toufara je první z nové řady turistických průvodců Toulky, v níž vám přineseme nejen cenné rádce na cesty, ale zároveň také zajímavá historická fakta o daných oblastech. (Založil/a: Jamesová)

Pavel Toufar Pavel Toufar
*13.07.1948