Důstojný pán si na důstojnost nepotrpěl

Důstojný pán si na důstojnost nepotrpěl Originální název: Důstojný pán si na důstojnost nepotrpěl
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Karmelitánské nakladatelství - 2014
ISBN: 978-80-7195-761-4

Karmelitánské nakladatelství (2014) 978-80-7195-761-4 135

„Jen ten, kdo slouží dobru a lásce, je veliký. Ať je to prezident, poslanec nebo jen metař. Je třeba lidí nahoře i dole a na všech záleží. I ti nahoře nechávají po sobě odpadky, které zas někdo musí odklízet.“
„Když však setrváme v nejednotě a vyloženém hmotařství a z tržního hospodářství vytvoříme mamonářství, a ne službu druhým, pak nás Evropa bude pokládat za pobudy a lidi všeho schopné, a tím i nebezpečné. Jsme zas na velkém rozcestí.“
(František Lukeš)
Autorem této zbrusu nové knihy je P. František Lukeš, i když už není mezi námi živými. Jde o výběr z jeho dopisů přátelům a sbírku fejetonů, které vycházely v Poděbradských novinách od května 1991 po následující tři roky. Z textů na nás dýchne jeho pochopení pro každodenní radosti a strasti nejobyčejnějších lidí, ale i jeho široké srdce a moudrý nadhled, s nímž sledoval první roky polistopadového vývoje v naší vlasti. (Založil/a: Kůstka)