Jak být skvělým rodičem

Jak být skvělým rodičem

Advent-Orion - 2012
ISBN: 978-80-7172-904-4

Advent-Orion (2012) 978-80-7172-904-4 160

Ještě nikdy nebyla rodina v tak vážném ohrožení jako dnes. Polovina manželství končí rozvodem. Důležitost mezilidských vztahů však zůstává stejná. Děti potřebují rodiče. Jejich úloha ve vytváření osobnosti dítěte je nezastupitelná. Kniha nabízí důležité principy týkající se výchovy dítěte. Staví na sebeúctě dítěte jako na základním faktoru ovlivňujícím jeho úspěšnou budoucnost. Seznamuje čtenáře se základy budování jeho osobnosti a s tím, jak vést v rodině efektivní komunikaci.
Někteří si během čtení možná povzdechnou: „Kdybych to tak věděl dřív!“ Je pravda, že dokonalost je v rodičovství nedosažitelným cílem. Přesto však můžeme být pro naše děti skvělými rodiči – pomůžeme-li jim rozvinout sebevědomí a dáme jim jistotu, že jsou přijímány a milovány, ať se stane cokoli.
„Milovat své dítě nestačí. Vaše dítě musí cítit, že ho přijímáte jako osobnost. Musí cítit, že jste na něho hrdí, ať už v životě koná velké věci nebo ne. Láska není největším darem, který rodiče mohou dát dítěti. Největším darem je sebeúcta.“ (Založil/a: Kůstka)