Pohádky ze zapomenuté země

Pohádky ze zapomenuté země
Originální název: Pohádky ze zapomenuté země

Kruh - 1987

Kruh (1987) 266

Chcete pohádky neznámé? Takové, jaké jste dosud neslyšeli nebo nečetli? Nuže, máte je mít: v knize, kterou držíte v rukou. Abych pravdu řekl, ty pohádky byly už vytištěny. Ovšem před hezkou řádkou desetiletí, kdy je pro tehdejší děti psal spisovatel Dominik Filip. Jenže kam se všechny ty jeho pohádkové knížky poděly? Kdepak abyste si je vypůjčili někde v knihovně. jakoby zmizely v bezedné propasti. Ale nám se podařilo je shromáždit a vybrat z nich rozprávky pro vás jakoby zbrusu nové. Vypravují sice leckdy o postavách dobře známých, třeba o vodníkovi, skřítcích nebo divoženkách, dokonce i o hloupém Honzovi, o králi a princezně, jenže každá ta vyprávěnka vás překvapí něčím, o čem jste neměli ani potuchy. A co víc, setkáte se i s postavami, které byste marně hledali jinde a o kterých by vám dneska nikdo nepověděl ani půl slova. Ruku na srdce: Víte něco o vodním králi? Anebo o Průzračném, tajemném duchu hor? Nu a právě ten Průzračný stojí v pozadí mnohých pohádkových příběhu ze Zapomenuté země. Možná si lámete hlavu, jak se některá země může jmenovat Zapomenutá. V tom případě přijměte ode mne písemné pozvání. Pozvání zařazené hned na samý začátek téhle knihy. A potom se pusťte do čtení pohádek, nejlépe v tom pořádku, v jakém jedna jde za druhou. (Založil/a: Handa)

Dominik Filip Dominik Filip
*18.08.1879 - †28.11.1946