In Nomine Sanguinis

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-795-8

Triton (2014) 978-80-7387-795-8 264

George Maybach Frederickson, pravým jménem Oziáš Jiří Rys, má svá tajemství, dobrodružnou povahu a pozitivní vztah k masu. Krvavému masu. Po letech strávených u britských speciálních jednotek se začíná nudit a hledá něco zajímavějšího, zábavnějšího.

Dostává však jednoduchou zprávu – doma potřebují pomoct. Přestože své pokrevní příbuzné již víc než generaci neviděl, vrací se do rodných kopců a – málem umírá.

Nejjistější způsob, jak přežít, je utéct. Ale Oziáš Jiří Rys nemůže utéct. Krev není voda. Nevěří, že se z beskydských lesů dokáže vrátit živý, ale udělá všechno, aby rodině pomohl, aby je zachránil… (Založil/a: Ciba)

ondrasek
  27. 7. 2016, 20:42
Tento žánr knih mám rád. Když jsou dobře napsané (dodávám jedním dechem).
In Nomine Sanguinis je napsaná slušně.
Hlavnímu hrdinovi bych snad vytkl velkou porci sebelítosti, zejména v přítomnosti krásných žen :-).
Kniha Visio In Extremis, která této knize předcházela, se mi líbila o fous víc.
Ale v rámci žánru říkám - V pořádku!
Ciba
  20. 10. 2014, 10:00
Další Žamboch nesoucí se v krvavém rytmu tak jak jsme zvyklí. Má to spád, ironické dialogy i skvělou akci a oči vám po tom poběží jak olympijští sprinteři. Nicméně je to další ze série knih, které se nezařadí k autorovým legendám. Mám s tím stejný problém jako s Ve službách klanu. Bohužel musím konstatovat, že mě díla z poslední deákdy ničím nepřekvapují a sází na zajetou zápletku - Výprask - Příprava - Likvidace záporáků polobohem (někdy i Bohem). Přibývá i méně uvěřitelných dějových berliček (např. děda s protitankovou puškou) a také typy hrdinů se stále opakují jako z předpisové fabriky. Oziáš Jiří Rys není o nic menším frajerem než Mathias Majer, jehož příběh zde Žamboch hezky prolnul (palec nahoru), ale kvalit Koniáše a dalších starších pardálů zdaleka nedosahují. O to víc bych proto ocenil návrat vlka samotáře místo tvorby dalšího osobitého Clarka Kenta.
Vessper
  19. 10. 2014, 18:20
Miroslav Žamboch mě asi nikdy nebude nebavit. Při čtení jsem vždy velmi rychle vtáhnut do děje, kniha mě pořád nutí číst, čte se rychle a velice zábavně. Hlavní hrdina je klasika, příjemný, sympatický tvrďák, který jde Žambochovi perfektně, na druhou stranu nejedná se o Koniáše, Baklyho, ani Drsného Spasitele. UŽ bych uvítal nějakou další pecku, venující se právě jim. Poslední jeho knížky se začínají sobě podobat. Trošku škoda, ale rozhodně ne ztráta času. 80%
LuKiss
  22. 3. 2016, 12:13
ANO! Konečně mě mistr Žamboch opravu zaujal. Trefil přesně to na co sem po všech těch upírech a fantasy věcech měl opravdu chuť. Syrovou a krvelačnou chuť po čerstvym masafláku z vlkodlaka. Vlkodlaci, moje oblíbená rasa, i když v knize jen menšinově otřená, ale hlavně v hlavní roli a to je za 100. Lehký zvraty a převraty, hlavní hrdina krapet Žambochovskej a tudíš sem měl opět problémy ho uplně milovat, ale i tak prima. Tahle knížka u mě panu Žet opět otevřela dveře a už pokukuju co si od něj opatřím do třetice.
morpi
  29. 10. 2014, 20:15
Obsahuje spoiler spoiler Tahle kniha určitě nepatří k Žambochovým skvostům, a její kvalita určitě nedosahuje kvality Koniáše atd, musím přiznat, že jsem ji přečetl za jeden den a moc mě bavila. Hodnotím tedy plným počtem. Trochu mě zklamalo, že mohl autor do příběhu vymyslet víc různých postav než jen dokola mladé upíry, staré upíry, prastaré upíry, glyheny a vlkodlaky. Vlkodlaci mi vůbec přišli trochu ochuzení. Konec knihy lehce odfláknutý, úplně zapomněl na "smečku", kvůli které se to celé seběhlo, čekal jsem něco jako že " Oziáš stojí opřený o strom a pozoruje členy své smečky jak si pohodlně žijí, ale nechce se s nimi setkat, protože už k nim nepatří.." I tak byla kniha čtivá, vtipná a měla rychlý spád.
Jirka Soukup
  13. 10. 2014, 18:40
Stejně jako X-Hawk je odvrácená strana Kováře, tak i zdejšího Jiřího beru jako protipól upírů. Navíc, mám v knížkách moc rád zmínky a odkazy na jiné postavy. Ke knize... První polovina roztahaná, druhá naopak moc uspěchaná. Celkově ale nic, co bych autorovi neodpustil
Zuzka Mufová
  12. 10. 2014, 20:30
Po 4 letech jsem měla pro sebe celý den, tak jsem si udělala radost, a koupila novinku od Žambocha. Jako vždy, jsem neměla problém se do knížky začíst. Ne že by mi vadilo, že se v knížce objevují odkazy na Visio in extremis, zase to bylo něco trošku jiného, nicméně nějak jsem asi přeskočila a nebo vypustila to, kde se tam vlastně vzal M. M., nečekán, nezván.... Nu což, člověk si může něco i domyslet že :-) Každopádně si od upírů dám teď na chvíli pokoj, číst dohromady Nekroskop, Vládce strachu a Visio s In Nomine, krapet se mi to pak víc než prolíná :-D