Sloužil jsem Arafatovi

Sloužil jsem Arafatovi

Podtitul: Skutečný příběh snajpra o jeho cestě od nenávisti k lásce

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 9788090586307

Nezjištěno / Jiné (2014) 9788090586307 220 Institut Williama Wilberforce

Skutečný příběh snajpra o jeho cestě od nenávisti k lásce.

Tass Saada měl už v sedmnácti svůj Kalašnikov. Utekl z domova a stal se ostřelovačem a osobním řidičem Jásira Arafata. Vyrůstal jako palestinský uprchlík v Saúdské Arábii a tato zkušenost jej naučila nenávidět. A stejně jako mnozí další Palestinci, obrátil svou nenávist – a svou zbraň – proti Izraeli. Příběh Tasse Saady mohl skončit tragicky, mohl se stát jen další z mnohých obětí nenávisti, která kvasí na Blízkém východě. Ale Tass se měl dočkat lepšího osudu. Jeho příběh vám umožní zblízka nahlédnout: do světa Jásira Arafata, do života, bojů a myšlení palestinského uprchlíka, do srdce muslima, který se stal křesťanem a dočkal se za to pronásledování od vlastní rodiny, do procesu proměny od nenávisti k lásce a naději.

Tento příběh není jen o tom, jak se palestinskému uprchlíkovi podařilo uspět v Americe. Je to příběh, v němž nakonec láska triumfuje nad nenávistí, smíření nad trvalým rozdělením. Tento příběh může inspirovat každého z nás, abychom dokázali překonávat rozdělení a konflikty ve svých životech. (Založil/a: dadlinka)

S.SALVADOR
  14. 10. 2016, 17:08
Obsahuje spoiler spoiler Necekejte knizku ve ktere objevite pribeh o zivote v blizkosti Arafata. O tom je tam vseho vsudy cca. 15 stran. Ono to zezacatku pusobi i docela dobre, ale pak to zklouzne do zmatenych citaci Bible s vlastnimi nazory mezi radky a v podstate je to takovy ten pribeh byvaleho teroristi, co prozre skrz Boha (Jezise) a zacne po svete kazat a brecet. Na me to nefungovalo..