Rumo a zázraky v tmách

Originální název: Rumo & Die Wunder im Dunkeln

Talpress - 2006
ISBN: 80-7197-264-9

Talpress (2006) 80-7197-264-9 696

Rumo, malý Wolpertinger, který se chce jednou stát největším hrdinou Zamonie (poprvé popsaná v knize 13 a 1 života Kapitána Modrého medvěda), se protlouká se svým mluvícím mečem Horním a Dolním světem, dvěma nanejvýš rozdílnými zamonskými světy plnými dobrodružství, nebezpečí a nezapomenutelných charakterů, jako jsou: Rala, krásná Wolpertingerka, která pěstuje riskantní vztah ke smrti; generál Tiktak, zlý velitel Měděných chlapisek; Sněžný Urs, který si vaření cení více než boje; Gaunab Devětadevadesátý, šílený vládce podsvětí; Ušan DeLucca, nejlepší a na počasí nejcitlivější šermíř Zamonie; Volzotan Smeik, tlustá žraločí larva, která ví všechno o jazycích kyklopů; Rolv z Lesa, který chodívá Bílým ohněm; doktor Octafan Kolibrýl, hledající Nepřítomné Mrňousy; Friftar, intrikánský intendant Divadla krásných smrtí; Sekáč Storr, vůdce mrtvých yettiů; Yggdra Sil, strážce Nurnového lesa a jeho upovídaná zvířata; profesor doktor Abdul Nachtigaller, vynálezce šuplíkového orákula. A bohužel též Měděná panna, němá královna zmaru. Autor knihu doplnil bohatými ilustracemi. (Založil/a: z-u-z-a)

Walter Moers Walter Moers
*24.05.1957

Bernadette
  14. 5. 2016, 0:46
Moers prostě umí. Inteligentní, poutavé, bezvadně podané (s jakou radostí já si čtu i všechny ty polosmyšlené výčty věcí nebo tvorů), chvílemi příjemně sarkastické, často nutící k důkladnějšímu zamyšlení... Přečteno již poněkolikaté jedním dechem a přitom stále nacházím nové a nové podněty... no prostě stejně jako u Modrého medvěda :). Jen bohužel hlavní hrdina v mých očích nedosahuje takových kvalit jako on. Užvaněnej Hledík nebo požitkářskej Smeik jsou, řekněme, příjemnější průvodci, než Rumo, ale co... Rumo je tvrďák (nebo natvrdlej?) a navíc jeden z nejlepších wolpertingských bojovníků v celý Zamonii, žádnej roztomilej ukecanej huňáč (ačkoli když nad tím tak přemýšlím, třeba takovej Urs zvládá obojí), ale nemůžu chtít všechno, že? :) A závěrem? Jak by mi určitě dal za pravdu i sám šílený Gaunab: Kažpádodně jenad z nelejpších níkžek co emjs kdy tlače :D