Trénink je rozhovor

Trénink je rozhovor

Plot - 2014
ISBN: 978-80-7428-232-4

Plot (2014) 978-80-7428-232-4 228

V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta. Mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění má totiž krom soukromé kynologické praxe možnost praktikovat své metody i v zaměstnání, v zoologické zahradě, kde předvádí ukázky a vede nácviky k nápravě problémových chování. A na to, abyste se stejnou cestou domluvili nejen se psem, ale i koněm, papouškem či Vaší kočkou, už musíte o pozitivním posilování vědět opravdu hodně – a co je ještě důležitější, musíte o tom i hodně přemýšlet.
Práce Františka Šusty, ať už praktické nebo teoretické, uznávají odborníci po celém světě, a jeho semináře o výcviku založeném na pozitivním posilování se těší obrovskému zájmu amatérských i profesionálních cvičitelů. A naši čtenáři budou mít již koncem srpna příležitost seznámit se s jeho nápady, názory a poznatky o výcviku psů pozitivními metodami na stránkách knihy Trénink je rozhovor..., kde i Váš pes má co říct.
Mimo jiné se v ní dozvíte: - co mají zvířata společného s lidmi, když dojde na učení - na co si při pozitivním výcviku dávat pozor - jak odnaučit problémové chování - jak trénovat psa, které nestojí o odměny - jak pracovat s celou skupinou na naráz a kdo je vlastně „vůdce smečky“ - a především to, že s klikrem+odměnou to je o trochu složitější, než se na první pohled zdá (Založil/a: dadlinka)

František Šusta František Šusta
*1976

IxAriela
  16. 1. 2016, 13:01
Pro mě naprosto skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem i přes to, že to není beletrie. O pozitivní tréninkové metodě jsem slyšela už dřív a věděla jsem, že to je ta cesta, kterou bych chtěla jít, kdybych měla nějaké své zvíře. Momentálně plánuji pejska a tahle kniha mi to jen utvrdila.
Podle mě by to měla být povinná četba pro každého majitele psa a doporučená i pro majitele jiných zvířat.