Jehla

Originální název: Jehla

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-364-2

Jota (2005) 80-7217-364-2 184

Již podruhé můžete sledovat životní osudy mladé dívky přezdívané Pusinka. Z drogové závislosti se tentokrát Pusinka dostala. Před ní se otvírá možnost žít normálním spokojeným životem po boku milujícího partnera, s dítětem, po kterém oba toužili… Ale jak dlouho dokáže Pusinka vzdorovat myšlenkám na bývalou volnost, jak dlouho dokáže udržet pod kontrolou své nové úniky do světa drog? Neschopnost překonat stereotypnost partnerského života ji žene do opětovné drogové závislosti, dostává se až na hranici života a smrti. Prostřednictvím sugestivních obrazů, situací i prostředí, v nichž se Pusinka ocitá, se nám odkrývají zákoutí, kam je dovoleno nahlédnout jen zřídkakdy. Pusinka si znovu skutečně sahá až na dno. (Založil/a: z-u-z-a)

Karel Žilák Karel Žilák
*19.07.1948

gabce
  15. 2. 2014, 22:37
Pusinka mi přišla daleko zajímavější. Nevím, ale už od začátku jsem věděla, jak to s ní dopadne.
Eula
  14. 10. 2013, 2:09
Kniha vhodná pro lidi, kteří se chtějí začít zajímat o drogovou problematiku. Bohužel to již není ze současnosti, ale jedná se o 90.léta. Přijde mi čtivější nežli Memento a zaujalo mne rozvíjení se více příběhu najednou a vzájemné proplétání se.