Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Děvče pro Oklahomu

80%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Děvče pro Oklahomu
 Všechny obaly
Děvče pro Oklahomu
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Děvče pro Oklahomu

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 1986
Počet stránek: 350
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1986) 350
Albatros (1980)

Touto třetí, zcela samostatnou knihou, uzavírá Mirko Pašek své vyprávění, odehrávající se v jedné z nejzajímavějších končin Severní Ameriky. Český vystěhovalec Oldřich Sudík a jeho dcera Mařka našli po strastiplné cestě prérií konečně nový domov, nové přátele a Mařka možná i budoucího ženicha. Třebaže se narodila už v Novém světě, je Mařka děvče typicky české, nejen pracovité a obětavé, ale často želbohu i svéhlavé a vzdorovité. Život v divočině však od ní vyžaduje především jasnou hlavu, tvrdost, odvahu a hlavně pevné nervy, a to tím spíše, že mezi několika málo děvčaty stejného věku, s nimiž se v prérijním městečku setkala, nachází pouze jedinou upřímnou kamarádku, zato mnoho nepřátel. Musí se tedy naučit spoléhat se sama na sebe. A téměř sama také čelí i největšímu nebezpečí a řeší tu nejtěžší otázku:
I tento odlehlý kout prérie na hranici indiánského území objevili už lidé petrolejového magnáta Rockefellera, hledači nafty. Přinášejí opravdu jen zkázu (jak soudí otec), anebo nečekané štěstí a splnění všech tužeb, jak doufá dcera? Odpověď na tuto otázku dávají až poslední stránky tohoto neobyčejného románu. (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Buřinka
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 11. 2016, 18:35
Knihu jsem četla asi ve 13 letech a tenkrát se mi líbila. Teď jsem ji prolistovala znovu a začetla se do několika stránek. Příběh se odehrává v Severní Americe. Hlavními postavami je český vystěhovalec Oldřich Sudík a jeho dcera Mařka. Oba hledají nový domov a nové přátele. Mařka je přesně ten typ dívky, který se o sebe (ale i o ostatní) dokáže dobře postarat. Kniha se mi asi více líbila v dětské věku, když jsem hledala dobrodružství. Znovu ho celý číst nemusím. "Vlastním" vydání z roku 1980.