Bláznit je lidské

Podtitul: Učebnice psychiatrie a psychoterapie

Grada - 1998
ISBN: 80-7169-628-5

Grada (1998) 80-7169-628-5 356

Z originálu "Irren ist menschlich" vydaného nakladatelstvím Psychiatrie-Verlag přeložil Jan Lorenc. Netradiční a proslulá učebnice psychiatrie, která založila novou epochu v tradici německé psychiatrické školy. V reflexi na myšlenkové proudy 20. století autor upouští objektivizující medicínské pojetí nemoci a zaměřením terapeutické aktivity na naše setkání se zabloudivším ve společné životní krajině pak sjednocuje psychiatrii, psychoterapii a sociální práci. Kniha je určena profesionálům v pomáhajících povoláních, ale i pacientům, jejich příbuzným a všem ostatním, kdo přicházejí do kontaktu s duševně nemocnými. Hovoří obrazným jazykem přístupným širokému čtenářstvu, hloubkou záběru přitom dostačuje i vysokoškolským požadavkům. Profesionálům přináší mnoho podnětů pro praktickou práci. Kniha zneklidňující, inspirující a didakticky unikátní. (Založil/a: Kůstka)