Hester aneb o čem ženy sní

Hester aneb o čem ženy sní Originální název: Hester aneb o čem ženy sní
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Motto - 2010
ISBN: 978-80-7246-498-2

Motto (2010) 978-80-7246-498-2 282
Motto (2004)

Román je příběhem Hester, ženy, která se nespokojí pouze s rolí vzorné manželky a matky. Ženy, která se navzdory všem překážkám, předsudkům a zaběhlé konvenčnosti rozhodne prosadit svou. Přesto, že jistota jednoho vztahu často nepřináší to, co člověk od života očekával, není lehké z ní vystoupit. Ani pro Hester nebylo snadné opustit stabilitu manželství. V jediném vztahu našla pak odezvu nejen pro svou náruživost, ale i oddanost a lásku. Román prostupuje mrazivě lehká nespoutanost, která stoupá spolu se stupňující se odvahou a sebevědomím hlavní hrdinky. (Založil/a: trevize)

ribička
  7. 9. 2010, 14:07
Velmi provokativní. Velmi čtivé. A dá se říct, že v každém věku se vám tato kniha bude líbit nebo hnusit v jiné části. Hlavní hrdinka je zvláštní. Po prvním přečtení jsem jí naprosto nerozuměla a možná jí i pohrdala. O pár měsíců později jsemm ji naprosto chápala a věřím, že příště bych jí snad i fandila. Určitě stojí za přečtení, ale zas taková pecka to taky není.
frikulinka81
  2. 7. 2016, 14:13
Obsahuje spoiler spoiler Erotický román pro ženy, rozdělený do tří částí: (1) Hester aneb O čem ženy sní, (2) Hester aneb Co ženy hledají a (3) Hester aneb S kým ženy zůstávají.
Hlavní hrdinka Hester (50 let) žije se svým bohatým manželem Stevem v New Yorku a má tři děti - Alana, Billa a Nicole, kteří studují na VŠ. Její život je celkem stereotypní nuda v domácnosti do chvíle, než pozná Ricarda (25 let), mladého tajemného "mafiána", který jí vtáhne do nepoznaného světa rozkoše. (Již na páté stránce dojde k prvnímu milostnému aktu! a nepřeberně mnoho jich bude ještě následovat.) Na konci (1) Rici Hester opustí a nedá o sobě vůbec vědět.
Ve (2) Hester po Ricardovi pátrá a přitom se seznamuje s dalšími "milenci": Markem - jezdí Riciho autem, vše chce mít rychle za sebou, sex jedině silou; Garym - na Riciho telefonní lince, má zálibu v pornofilmech a chystá pro Hester různá překvapení, dosahuje příliš rychle vrcholu; Johnem - ředitelem školy, pro kterou pracuje; dvěma Italy - chlápci, co Hester znásilnili, když hledala Riciho v Itálii.
(3) začíná tím, že je Hester odstěhovaná od Steva (má milenku), má svůj nový byt, více pije, opět nachází Riciho, který zchudl, ujímá se ho, opět šťastná, že se jí ho podařilo najít. Do toho má její syn Bill problémy s drogami. Řeší dilema mezi rolí "matky" a rolí "milenky". Nakonec nedává přednost ani jednomu stylu života. Nechává si jak svou rodinu, tak svého milence.
Poslední kapitola mi přišla napsaná jakoby honem honem, už aby to bylo nějak ukončeno. Velmi rychle, skoro, jako by to psal někdo jiný, než sama autorka. Druhý díl (2) zas nebyl dotažen do konce. Absolutně, nelogicky, se z děje vytratili všichni muži, se kterými se scházela místo Ricarda. Postava Ricarda je od začátku do konce zahalena v oblaku tajemství a skoro nic o ní nevíme. Možná to je záměr, aby u čtenářek vzbudil tento muž kýžený pocit touhy.
Tato kniha je silná pro svou schopnost vtáhnout čtenářky do světa jejich hlubokých tužeb a fantazie a umožňuje jim prožít "legálním" způsobem jejich tajné zvrácené sny. A hlavně potvrzuje výrok: "Na věku nezáleží."