Náhlé příhody břišní

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Grada - 2005
ISBN: 80-247-0981-3

Grada (2005) 80-247-0981-3 136

Obdobná monografie chyběla na našem trhu několik desítek let a v této podobě vychází zcela poprvé. Je to kniha, která čtenářům (zejména mladým chirurgům) poskytne vyčerpávající informace při řešení náhlých příhod břišních. Kniha je ,,up to date“ se všemi možnými aspekty v této oblasti chirurgie a dává přehledný návod, jak náhlé příhody břišní řešit. Vedle klasických operačních řešení, dokumentovaných originálním kresbami operačních postupů, jsou zde probrány i postupy laparoskopické. V kapitolách zobrazovací techniky jsou informace o postupu vyšetřování s typickými příklady jednotlivých stavů. Tato publikace, kde prvním autorem je náš přední chirurg, by měla být v knihovnách všech operačních sálů ku pomoci těm, kteří musí řešit tyto život ohrožující případy. Kniha má ve všech částech bohatou didaktickou obrazovou dokumentaci (na 240 kreseb a 60 fotografií). (Založil/a: Kůstka)