Andělé

Andělé

Karmelitánské nakladatelství - 2012

Karmelitánské nakladatelství (2012) 129

Podle základních biblických informací Bůh stvořil velmi inteligentní bytosti - Anděly. Ti byli vystaveni zkoušce, část z nich se rozhodla pro spolupráci s Bohem a druhá část se vlivem pýchy postavila proti Bohu. Dále Bůh stvořil lidi. Dobří i padlí Andělé ovlivňují člověka. Ovšem padlí Andělé,kteří chtějí zničit Boží dílo, mohou člověka jen pokoušet, aby jednal proti Božímu řádu. Andělé pomáhali lidem již v době Starého zákona (Mojžíš , Abrahám a tři andělé, Gedeon, Daniel, ….) i v době Nového zákona (Panna Maria a archanděl Gabriel, sv. Josef, pastýři v Betlémě, Ježíš v Getsemanské zahradě, Magdalena u hrobu, Petr v žaláři, …). I v současné době má denní kontakt s anděly Lorna Byrneová.
Bůh stvořil anděly, aby nám pomáhali v různých situacích našeho života. Anděl strážný, který je s každým člověkem stále, může pro naši pomoc přivolat například anděla specializovaného na zdraví, studium, nebo pro vědeckou a uměleckou činnost a též pro důležitá životní rozhodnutí.. (Založil/a: dadlinka)