Selekce

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-624-2

CooBoo (2014) 978-80-7447-624-2 288

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. (Založil/a: Linda Slobodová)

Kiera Cass Kiera Cass
*??.05.1981

Magyana
  20. 4. 2015, 8:18
Oddechové dívčí čtení, ale místy až překvapivě vtipné a kupodivu vůbec ne trapné.

Jako holka jsem tento typ knížek vůbec nevyhledávala - Gabra a Málinka mě nechávaly chladnou, Kopretiny pro zámeckou paní bych ani nedala do vázy a Káťa Katrin Katynka letěla do kouta po prvních pár stránkách. Kdyby však v době mého raného mládí existovalo dívčí čtení jako je Selekce, v koutě by neskončilo.

A ještě velmi povrchní dodatek: ty šaty na obálce jsou úchvatné! :o)
Keatin
  27. 3. 2016, 22:03
Už dlouho jsem si na tuhle knížku brousila zuby. V knihkupectví jsem celou sérii měla několikrát v nákupním košíku (především díky úchvatnému obalu), ale nakonec jsem ji vrátila zpět s tím, že jsem na tohle už velká. Celou sérii jsem si po nějaké době dala do čtečky a ...je to naprostá bomba. Strašně moc mě tohle dívčí čtení chytlo. Zamilovala jsem si Americu Singerovou i prince Maxona. Autorka dala na papír vlastně jen to, o čem sní většina puberťaček. Já nejsem výjimkou, i když jsem z náctiletých dob už vyrostla a svého prince už mám.
anishta
  19. 11. 2014, 7:44
Je to takové holčičí, bála jsem se, že to bude moc přeslazené, ale vše bylo tak akorát. Ptvní díl je o poznávání postav, takže akce bylo poskrovnu, ale nějak tuším, že se ten poklidný princeznovský život zvrtne. Těším se na další díl. Velmi oddechové a občas jsem se i zasmála některým situacím.
Adri-Anna
  4. 7. 2015, 19:16
Hmm po dlouhé době čtení pro náctileté, které se mi nečekaně líbilo a přelouskala jsem ho za dva dny :-D Mohla tam být více rozepsána ta sci-fi stránka než "romantika", ale to už bych si mohla vzít rovnou knihu Já, robot :-D
Lucianna
  26. 9. 2014, 21:38
Měla jsem počkat až vyjde další díl! Teď budu jako na prášcích:-( No styl psaní autory je velice stručný a čtivý. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a jediné co mě naštvalo je že kniha končí otevřeně:-( Děj byl zábavný ale místy i nudný. Obálka mě sice zaujala ale děj už moc ne. Pořád omývaly jedno a to samé pořád dokola, dokola a dokola. A již na začátku byla kniha velice ale velice průhledná. Nic mě nepřekvapilo. I přes to musím dát knize 4 hvězdičky:-)
včelka
  28. 9. 2014, 11:03
Krása!
Na tuhle knížku jsem dlouho čekala. Dokonce jsem asi před rokem psala nakladatelství CooBoo, jestli jí neplánují vydat, protože mi to přišlo jako jim na míru šité....
Knihu jsem přečetla za jeden den, ale né z důvodu, že měla jen 280 stránek, ale pěkně to odsýpalo a kapitoly nebyly nijak dlouhé, takže vás to nutí číst dál. :)
Hodně lidí, kteří Selekci už četli si stěžovali na málo akce. Mně tam všek nechyběla. Je hodně knížek, které jsou plné výbuchů, zabíjení a kdoví ještě čeho. Tak proč si nepřečíst něco oddechové a milé se strategiemi, jak ulovit prince? ;)
P.S. Jen kvůli té obálce stojí za to si to přečíst! :D
Katniss Lavender
  18. 11. 2014, 17:53
Obsahuje spoiler spoiler Bylo to super, ale čekala jsem něco víc! Vždyť jediné co "soutěžící" udělají pro to, aby získaly prince je, že vyplní přihlášku!!! Líbilo by se mi tam víc akce a trochu propracovanější vedlejší postavy... Tak nějak jsem se s nikým nesžila a vlastně ani nevím, jestli mám chtít aby si Amerika vybrala Maxona, nebo Aspena. Trochu se mi příčily jisté podobnosti s Hunger Games. 8 kast / 12 krajů, losování, televizní vysílání s úžasným moderátorem, Okamžité zkrášlování hned po příjezdu, atd. Hunger Games jsou, na rozdíl od Selekce, okořeněné jistou dávkou krutosti a akce, která mi tu hodně chybí. Selekce je taková miloučká a sladká, ale ona taková být má, takže jí to nevyčítám a rozhodně ji doporučuji k přečtení, i když spíše té jemnější polovině čtenářů. Byla čtivá a příjemná, rozhodně se vrhnu na druhý díl hned jak vyjde!

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/01/rc-selekce.html
Rumbelle
  21. 8. 2016, 11:20
Ze začátku mi připadalo jako kdyby autorka nevěděla jak začít a že kopíruje Hunger games, naštěstí jsem začátek překousla a četla dál. Ještě že jsem tak udělala, sice zde není žádná akce, ale jako odpočinková četba plná romantiky je to výborné.
Tardis
  4. 11. 2015, 15:06
Nejlepší díl z celé trilogie. Mám vážně slabost pro různé dystopické fikční světy, a i když tenhle nepatří mezi nejnapínavější, ani nejoriginálnější, má určité kouzlo, dobré tempo vyprávění a zajímavé detaily. Selekce mi trochu připomíná Past od DeStefano (všimla jsem si, že už je na databaziknih taky někdo srovnával).
Lúthien Celebrindal
  17. 11. 2016, 23:05
První díl se mi líbil svojí originalitou a v zásadě tam bylo přesně to, co jsem čekala - romantické prostředí, spousta šatů, zámek, princ... Jenom by mě bývalo víc potěšilo, kdyby se na konci knihy neobjevil znovu Aspen - ten mi teda lezl na nervy.
kklepkaa
  11. 9. 2014, 10:34
Je to taková pěkná, velmi čtivá pohádka pro holky. Někde jsem četla, že je to podobné jako Hunger Games či Divergence. No, tomuto srovnání bych se vyhla. Selekce je spíš o vztazích a o citech. Boje a život obyčejných lidí je spíš v pozadí. Hlavní hrdinka je většinou nesnesitelná a dle anotace druhého dílu se obávám, že se má averze vůči ní prohloubí. Měla jsem radost, když postava Aspena velmi rychle zmizela a Maxon se mi zalíbil v podstatě hned. I oceňuji, že hrdnika má v tom trochu zmatek, působí to věrohodně, i když upřímně doufám, že to velmi rychle vyřeší :) Ale i navzdory tomu všemu se ráda pustím do dalšího dílu a nechám se vtáhnout do této výstřední reality show.
Menší Čtivka
  31. 10. 2016, 12:07
Píšou, že kniha, na rozdíl od ostatních sociálně de-utopizujících svého žánru, více popisuje mezilidské vztahy. Obávám se, že i ve srovnání s nejnaivnější učebnicí psychologie vyjde v záporných číslech.
Není idealistická, to ne- popisuje způsoby, jakými si lidé okolo sebe v sevřeném osobním prostoru vytvářejí nebo nevytvářejí rozlet, a to očima jedné z dívek, která se postupně usazuje v novém prostředí. Ale dál nezachází. Plave si hezky jenom takto těsně pod hladinou, a semtam nakoukne směrem k nedohlednému dnu. Jsem zkrátka zvyklá mít ve virtuální realitě, jíž knihy nesporně jsou, poněkud větší "Role Playing Game (RPG)" rozhled, ne jako v běžném životě, proto se ke knihám utíkám.
Číst tu knihu je pro mě jako číst politický článek v novinách. Mnohé odstavce prostě jen přelétnete očima s tím, že tohle už jste milionkrát slyšeli, pokud ovšem nejste čtenář čerstvějšího ražení v tomto světě.
Veronika279
  24. 2. 2016, 14:22
Nemůžu si pomoct, ale to je prostě Romantický Hunger games :-D Jinak se kniha čte velmi rychle a dobře. Je to doopravdy pohádka pro dívky, číst jí před 15 lety tak jí dám 10 bodů z deseti. Ale i přes to všechno bych ji každému doporučila jako oddychovou četbu. A jsem sama zvědavá jak to bude pokračovat dál.
koki.veru
  16. 11. 2016, 19:48
Jelikož se mi velmi líbili Hunger Games, rozhodla jsem se sáhnout i po téhle knize a udělala jsem velmi dobře. Kniha je velmi dobře napsaná, dobře se čte, a stejně tak i příběh je velmi zajímavý. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila okamžitě, a nemohla se od knihy odtrhnout a hned se jdu vrhnout na druhý díl :)
Bajusik
  10. 12. 2014, 13:02
Jsem máma na plný úvazek, celý den na nohou a večer usínám ve vaně :D Každopádně taková knížka je pro mě aktuálně ideální, můžu u ní vypnout, nevyžaduje po mě složité přemýšlení. Dobře a čtivě napsáno. Jsem zvědavá na druhý díl :-) Za mě palec nahoru
----Tina----
  14. 9. 2016, 22:46
Takové Hunger games v ryze dívčím podání. Ostré zbraně jsou nahrazeny intrikami, krásnými šaty a prohnanými dívčími tvářemi. Zpočátku byla kniha dost předvídatelná. Hlavní hrdinka America byla zatvrzelá a ten přesný typ hrdinky - nechci tady být ale stejně vítězím. I když šlo o zvláštní náhrady. Hlavnímu hrdinovi proto nelze ani závidět jakou „seznamkou“ si chudák prochází.
Wajny
  6. 10. 2015, 11:10
Dokonalé! Jsem úplně nadšená, už dlouho jsem nečetla knížku, která by mě tak bavila a přečetla ji jedním dechem (mimochodem do 3 do rána). Na knize se mi líbí, že to není obyčejná romantika, ale na pozadí se objevuje politika a celková situace země. Kniha mi dost připomíná Hunger games, rozdělí do kast, "náhodný" výběr..... Těším se další díly, doufám že budou trochu více akčnější, ale stále stejně romantické :-) 5*
Deny el Infian
  11. 10. 2016, 17:25
Kdybych řekla, že jsem byla připravená na všechno, lhala bych, protože na rovinu - byla jsem připravená na to, že to bude špatný. A ačkoliv to nebylo dokonalý, spousta věcí mě štvala, nelíbila se mi a nefungovala, něco na tom je a jo - nakonec se mi to vlastně i líbilo. A ačkoliv jsem dneskla prohlásila, že z bytu nevylezu ani pro jídlo, mám dojem, že si vyběhnu do knihkupectví pro Elitu.
AninkaU
  4. 4. 2016, 0:01
Tohle mě prostě nadchlo. Čtivé, zábavné, romantické :) Vřele doporučuji čtenářkám, které hledají knihy o lásce :)
iwcasy
  4. 10. 2016, 20:24
Úžasná odpočinková kniha, která se čte jedním dechem. Úplně mě pohltila. Jdu pustit do dalšího dílu.
Lucie Č.
  2. 9. 2016, 7:49
První díl série mi učaroval. Hlavní hrdinka America byla velmi...svá. Díky její povaze jsem se na mnoha místech rozesmála a za své činy si získala mé sympatie. Princ Maxon byl okouzlující a taktéž velmi sympatický. prostě pravý princ. Tato kniha se autorce opravdu povedla. Má vše hezky promyšlené - od kast až po samotnou selekci.

A velkým plusem jsou i obálky celé série - jsou naprosto dokonalé :).
Dýňová rybička
  17. 5. 2016, 14:20
Hodně mě dráždí podobnost s Hunger Games, jak už napsala Katniss Lavender. Zezačátku mi to vadilo natolik, že jsem byla odhodlaná přestat číst, ale potom se objevil Maxon a... nějak jsem se nemohla odtrhnout. V některých situacích bych ho sice taky ráda nakopla do slabin, ale už kvůli němu ta knížka stojí za přečtení.
Candyi
  21. 3. 2016, 14:53
Takže, původně jsem dostala Elitu, protože si "darovatel" myslel, že je to 1. díl, ale mě to nevadi. Okamžitě jsem si sedla k iternetu a hledala Selekci. Když jsem ji potom dostala nemohla jsem ji pustit z ruky a to, že jsem tak dobrou knížku přečetla bylo dost deprimující. Nadruhou stranu zase Amer. je strašně nerozhodná. Cítím se asi tak jako ano. Když je s jedním přiklání se na jeho stranu a obráceně. Je to únavné a její vzah k jednomu a k druhému je vlastně nudný, ale já bych se taky nemohla rozhodnout.
A pak mi knížku - ne že kazí - ale dělá nám tam bordel to, že o autorce se říká, že je "nevypsaná" a já s tím budu souhlasit.
Jinak mě ale kniha velmi nadchla a okamžitě jsem sáhla po Elitě :)
Nikol Brejová
  13. 3. 2016, 12:14
Velmi povedené oddechové čtení :)
Trošku jsem se bála jakým směrem se kniha bude ubírat díky velké podobnosti s Hunger Games, ale byla jsem mile překvapena ☺. Velmi vtipné čtení a vcelku napínavý příběh :)
Minde
  24. 12. 2015, 11:07
Ze začátku jsem od toho moc neočekávala. Ale postupně mě knížka tolik začla bavit a tolik jsem ji hltala, že jsem si ji i další díly koupila. Trochu mě zklamal konec. Jakoby Anerika řekla teď o mě soupeřte a já se rozodnu kdo nakonec vyhrál. Ale určitě si další díly ráda přečtu a doufám že budou stejně dobré a že se v nich dozvím víc o rebelech
Monilla
  11. 12. 2015, 22:05
Tak tohle čtení mě opravdu velmi mile překvapilo. Zaujala mě obálka, tak jsem si ji vzala a v autobuse cestou do školy jsem si řekla, že zkusím pár stran, jestli stojí za to... a ejhle, 50 stran přečtených. Během dalších dvou dnů jsem ji přečetla celou. Je to krásné a jednoduché dívčí čtení, čte se rychle a člověk u ní prostě a jednoduše vypne, což jsem velmi ocenila. :)
mart115
  9. 12. 2015, 16:43
Děj mi chvílemi přišel předvídatelný, ale to se pak rychle změnilo. Líbílo se mi v něm minimum dlouhých popisů místností, budov, oblečení... Příběh má spád a je originální.
DCera
  30. 10. 2015, 16:32
1. díl super, šla jsem do toho s tím, že nic moc od toho neočekávám, nakonec mě to kupodivu celkem vzalo a občas jsem se i pěkně zasmála, rozhodně nejvydařenější z celé triologie
xspacil
  14. 7. 2015, 10:14
Ze začátku se mi kniha moc nelíbila ani vlastně nevím proč - možná v tom hrála roli předvídanost. Zaujaly mě až dialogy mezi princem a hlavní hrdinkou, která se mi hned zalíbila, bude to tím, že se povahově nijak neliší od jiných hl. hrdinek. Co mě udivovalo bylo to, že když to byla tak nadaná hudebnice a milovala hudbu, proč hrála jen jednou a ke všemu veřejně? Na mě to dojem neudělalo jestli tohle byl ten úmysl.
Saskie Ieder
  7. 5. 2015, 9:42
První kniha, co mi od přečtení série Stmívání konečně zase nevadila dívčí ich formou (například v porovnání s Hunger Games, nedej Bože s Padesáti odstíny). Hezký čtivý příběh, poměrně neotřelý, snadno se mu uvěří a autorka dokáže vtáhnout do děje. Kromě toho skutečně hezký a ne trapný popis pocitů a smýšlení, vše je nenucené, opravdové a líbivé. Navíc Kiera Cass i nenápadně a nevtíravě předkládá problematiku rozdělování společnosti podle majetku a zaslepenosti úzké vládnoucí skupiny. Dávám plný počet a nemůžu se dočkat na Elitu :)
Luna
  5. 2. 2015, 18:48
Zpočátku jsem od knihy nečekala nějaké zázraky, ale příjemné mě překvapila. Lehké, romantické a vtipné čtení o tom, jak se zástup dívek snaží uhnat prince a stát se princeznou. Selekce mě hrozně bavila, a i když se nenacházím v cílové skupině, pro kterou je určena, rozhodně si najde místo v mé knihovně.
123.Iveetka
  5. 1. 2015, 18:38
No to bylo tak sladký! Zase jsem zatoužila stát se princeznou :D Ne fakt, knížka se četla pěkně, děj byl zajímavý a líbilo se mi propojení doby po 4. světové, kdy má každej telku, s dobou království a chudých poddaných. Už se těším na další díl. :)
Lotka05
  12. 9. 2014, 14:10
Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji ,,jedním dechem". Ze začátku příběh nebyl zas tolik poutavý, ale brzy mě to pohltilo.
Prosím nevíte, kdy má vyjít druhý díl nebo zda je už někde k přečtení ? Děkuji