Originální název: Forever Amber

BB art (2006) 80-7341-934-3 772
BB art (1999)
Erika (1990)
Epocha (1969)

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí. (Založil/a: Zdennka)

Kathleen Winsor Kathleen Winsor
*16.10.1919 - †26.05.2003

Mariana.
  7. 8. 2012, 19:59
Nečekat hloubku a objevné filozofické myšlenky. Čekat román. (pře)Sladký román. Ale moc hezky, oddychově napsaný. Já jí poprvé četla asi ve 12 letech a ještě několikrát poté. Nicméně kniha (pokud se necháte) umí nádherně vtáhnout do děje a čtenáři se z něj jaksi nechce ven...proč taky... příběh má spoustu překvapivých zvratů a postavy v něm jsou zajímavé a čtenáře zajímá, co vzápětí udělají. Nezdolná Ambra. A myslím, že by si 80% zasloužila :).
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:10
Ze života anglické společnosti od chudších vrstev až po vysoké postavení na královském dvoře.
Kniha zachytila život venkovské dívky a změnu v jejím chování, protože intrikánská společnost Londýna jen utvrdila její nezkrotnou a intrikánskou povahu.
Celkem musím říci, že se mi kniha nelíbila, a ocenila jsem jen její hodnota, která poukázala na dřívější život, v mezích pravdivosti, a také se dotýkala módy 17.st., což jsem ocenila nejvíce.
23.44
  24. 12. 2011, 14:28
Nekonečně dlouhá kniha.... Já bych té ženské dala tolikrát na zadek! A ona se ze všeho vždycky tak nějak vyhrabe... Není to špatné, taková lepší růžová knihovna.
Děčínský
  27. 8. 2016, 8:03
Typický "ženský román", asi předloha všech současných počítačových braků. Nepřemohl jsem se abych jej dočetl. Jen "povinné" tři kapitoly. Nahlédl jsem i na začátek kapitoly XXX. a vypadalo to podobně. Nic proti takovým románům, asi najdou mnoho čtenářů, ale že by je to o něco obohatilo? Jen takové pohádky, které mohou omámit a pomýlit.
sauzie
  5. 1. 2013, 14:52
Nejdříve se mi do těch osmi stovek stran nechtělo, ale dnes nelituji. Velice čtivý historický román i když krapet růžový, ale právem patří do kategorie světových bestsellerů. Rafinované intriky, zneužívání lásky a mnoho podlostí .... to je Věčná Ambra.
SandraM
  6. 7. 2013, 14:41
Nádherná kniha, skvělý historický román. Myslím si, že K. Winsor úžasně vykreslila život anglické společnosti 17. století. Nezaměřila se pouze na jednu společenskou vrstvu, ale hned na několik, a to se mi na tom právě líbí. Příběh celkově působí opravdově a dobově.
Postavy a jejich vlastnosti jsou skvěle popsány. Určitě doporučuju.
xwiez00
  25. 11. 2011, 1:30
Protože mám ráda historické romány, tak se po téhle knížce sáhla, ale je to strašně sladké, už bych do toho znova nešla.
Tereen
  29. 5. 2011, 12:22
Ahoj,druhý díl napsala Joan Seymorová a jmenuje se Věčná Ambra. S prvním dílem od Winsorové se sice srovnat nedá, ale za přečtení myslím stojí ;-)
Amy
  29. 9. 2010, 10:36
Ahoj,tato kniha se mi hrozně moc líbila, je to přesně to co mám ráda, historický román, který Vás naprosto vtáhne do děje a do té doby, ve které se příběh odehrává. Mám prosbu nevíte někdo jak se přesně jmenují další díly Věčné Ambry od jiných spisovatelek?