MY3

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-454-5

BB art (2014) 978-80-7461-454-5 144

Hluboko v tajné výzkumné základně letectva Spojených států probíhá kybernetická revoluce. Vědci z projektu MEMY tady z pokusných domácích zvířat stvořili novou třídu kyborgů – bytosti z masa a kovu, navržené k tomu, aby ovládly bitevní pole zítřka. Triumfálním výsledkem projektu je trojice prototypů s kódovým označením MY3 – z nichž každý je sestrojen a vytrénován ke specifické roli v rámci týmu. Vybaveni zdokonalenými nervovými systémy a supermoderní vojenskou technikou jsou MY3 definitivní verzí řízených střel – stejně tak programovatelní jako autonomní, stejně loajální jako naprosto nelítostní.
I přes své úspěchy jsou však MY3 stále jen prototypy, jež na konci výzkumu čeká rozebrání na součástky. V jejich obávaných mechanických schránkách nicméně dýchají tři ztracená zvířátka, mezi jejichž posílené vlastnosti spadá i pud sebezáchovy – instinkt, který se umí projevit mnohem silněji, než by si vědci dokázali představit. Tváří v tvář likvidaci MY3 uprchnou – do hrozivého a matoucího světa venku, kde se z nich stává stejná hrozba jako z těch, kdo je pronásledují. V nelítostném honu drží MY3 na nohou spojená palebná síla pěchotního pluku – a nejasné, hřejivé vědomí toho, že chtějí jít „dom“.

„Průkopnické a bravurní dílo. Tohle je ten nejsrozumitelnější z Morrisonových příběhů a je předurčen k tomu, aby se stal klasikou.“ – Publishers Weekly

Příběh s názvem MY3 je mistrovským dílem dvou z největších komiksových tvůrců – veleúspěšného scenáristy GRANTA MORRISONA a superhvězdného kreslíře FRANKA QUITELYHO (ALLSTAR SUPERMAN, BATMAN AND ROBIN, JLA: EARTH 2). MY3 obsahuje deset zcela nových bonusových stránek příběhu, které Morrison a Quitely vytvořili zvlášť pro toto vydání, a navíc také náčrtovou sekci s více než 25 stranami doplňujících materiálů. (Založil/a: Memphisz)

Desmond
  22. 10. 2014, 14:07
K dokonalosti tomu chybí málo. Grant Morrison si vystačil s trochou slov a díky nim ukazuje, že hluboké pravdy se nenacházejí v tisícistránkových bichlích, ale právě v těch nejjednodušších větách.