Červenobílá

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Euromedia Group - 2014
ISBN: 978-80-242-4604-8

Euromedia Group (2014) 978-80-242-4604-8 320

Historický román líčí šest let československých legií v Rusku. V centru pozornosti je cesta čtvrtého pluku a osudy spisovatele a pozdějšího generála Rudolfa Medka. Mozaika střetů s bolševiky, setkávání s Rusy, vnitřní sváry uvnitř legií, to vše vytváří obraz doby, která patří k zajímavých obdobím našich dějin. Autor, občanským povoláním historik, pracuje s fiktivními i historickými postavami. Autentický styl vyprávění, drama bojů patří k dalším kladům tohoto pozoruhodného debutového díla. Vítězný román 19. ročníku Literární ceny Knižního klubu. (Založil/a: Kůstka)

Dalibor Vácha Dalibor Vácha
*1980

Morsie
  24. 9. 2014, 16:14
Věřte mi, nebylo to snadné - přesto, že je to knížka psaná velice svižně a čtivě. No jo, to ten obsah. Ale kdo by se divil, první světová válka není zrovna snadné téma. Nicméně to nic nemění na tom, že je Červenobílá opravu výjimečné dílo, které si zaslouží spoustu pozornosti - ať už vás historie a válka bere, nebo ne. Nečekala jsem, že by mě kniha plná tolika faktů a historických událostí dokázala tolik vtáhnout a zaujmout. Za dva dni jsem měla knížku přečtenou! S touhle knihou mi vážně bylo ctí a vím, že se k ní jednoho dne vrátím.
Cheny
  9. 3. 2015, 20:51
Na knihu jsem se opravdu velmi těšil, jelikož se o legionářskou literaturu zajímám ve velkém. Při čtení knihy jsem se však nemohl zbavit dojmu, že ona cena Knižního klubu je vlastně jen za odvahu pustit se do tohoto mrtvého tématu. Nechci být hnidopich a vyčítat autorovi nepřesnosti v určitých uváděných faktech, ale za mě nejde o nic víc, než o fanfiction legionářské literatury v "moderním" pozlátku. Roztříštěný děj a prvoplánovost explicitně naturalistických bojových a pornografických scén toto dílo odsouvá do padesáti odstínů masové populární literatury. Za mě slabý průměr (tedy 40%), ale kdo nečetl žádnou legionářskou literaturu, přidejte si o jednu hvězdičku v mém hodnocení více.
verca1990
  7. 4. 2015, 16:46
Miluju valecnou literaturu v podstate nectu skoro nic jinyho, ale tahle knizka me strasne nebavila! musela sem se dloubo premahat abych ji docetla