Ve stínu baobabů

Ve stínu baobabů Originální název: Ve stínu baobabů

Nezjištěno / Jiné - 2001
ISBN: 8086120066

Nezjištěno / Jiné (2001) 8086120066 144

Výprava do západní poloviny australského kontinentu. Byla to naše druhá cesta do Austrálie. Tentokrát jsme chtěli poznat její daleko méně obydlenou, často dokonce liduprázdnou západní stranu, nesoucí punc divokosti a neposkvrněnosti.Startem a cílem výpravy bylo hlavní město Západní Austrálie, tedy Perth. Z tohoto jediného skutečného velkoměsta na této straně kontinentu jsme se nejprve vypravili k jihu. Poznali jsme příjemnou atmosféru tohoto kraje farem, vinic a kovbojů i divoké pobřeží zdejších národních parků a obdivovali bohatství zdejší fauny a zejména flóry.

Severně od Perthu nás čekala skutečná poušť, divoká buš, nepřístupné hory, nekonečné rozlohy země nedotčené lidskou rukou, ale plné podivných tvorů - klokanů, pavouků, hadů, krokodýlů a papoušků. Nejsevernějším místem cesty se stal přístav Darwin a nedaleké národní parky Kakadu, Litchfield a Nitmiluk. Viděli jsme ohromné mořské krokodýly na řece Adelaide River, obdivovali důmyslné stavby termitů, kempovali pod rozložitými baobaby a seznámili se s domorodými lidmi i jejich velmi starými skalními kresbami.Ve snaze dostat se k nádherným, pruhovaným skalám špatně přístupného parku Purnululu, známého též jako Bungle Bungle, jsme zažili nejedno překvapení! (Založil/a: Zdennka)

Lenka Špillarová Lenka Špillarová

Václav Špillar Václav Špillar