Do Poklidné modři

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4556-0

Knižní klub (2014) 978-80-242-4556-0 416

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství. (Založil/a: chrispe)

Veronica Rossi Veronica Rossi

Katniss Lavender
  5. 1. 2015, 16:37
Závěrečný díl této dystopie nezklamal. Příběh se mi líbí jako celek a jsem ráda, že ani tento díl nepostrádal šmrnc a donutil mne číst se zaujetím a zvědavostí, jak to všechno dopadne. Nebyla jsem překvapená, ale byla jsem potěšena, což je vlastně asi mnohem důležitější. Knihu jsem přelouskala během tří odpolední a mohu ji doporučit všem milovníkům dystopií, jako jsem já. Věřím, že nezklame ani vás...

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/02/rc-do-poklidne-modri.html
kklepkaa
  22. 9. 2014, 9:17
Celá tahle série mě opravdu nadchla. Příběh má v sobě všechno. Romantiku, akci, vtip i smutek. Autorka skvěle vykreslila vztahy mezi lidmi a jejich psychologii. Postavy jsou dobře vykreslené, čtenář se s nimi dokáže ztotožnit a všechny postavy se postupem času vyvíjejí... nejvíc asi hlavní hrdinka. Autorka se nezaměřuje jen na romantickou linku, ale hlavně na děj... neustále nás posunuje kupředu a je to dobře. Většinu času se stále něco děje a když se nic neděje, tak nás autorka nutí k zamyšlení. Vše se zdá být logické a realistické.
Co mě opravdu naštvalo bylo, když jsem zjistila, že druhý díl u nás vyšel necelý (v kolikátém století a ve které zemi vlastně jsme?). Konec byl naštěstí vydán se třetím dílem, ale musím zhodnotit, že se tam stalo mnoho podstatného a druhé knize to dost ublížilo.
Na další díl jsem se opravdu těšila a netrpělivě ho vyhlížela. Autorka hezky zakončila všechny dějové linie. Vše bylo vysvětleno a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes (a proč vlastně ne?) Já jsem každopádně spokojená. :-)
Ginnevra
  12. 1. 2015, 23:08
Kniha je skvělá, přesto jsem s jejím hodnocením dost na vážkách. Autorčino skvělé dílo totiž nehorázně poškodil překlad a tiskové chyby. V žádné knižní sérii jsem tolik chyb, překlepů, chybějících písmen a opakovaných rozdílných překladů jednoho slova/jména neshledala. Celý dojem z knihy mi to zkazilo a srazilo ji to o několik příček v mém top-seznamu dolů.
Doufám, že alespoň dotisk bude kvalitnější.
Kniha a celá série by si asi zasloužila hvězdiček pět, ale to bych ji nesměla číst v češtině...
Giovanna Owl
  23. 11. 2016, 14:09
Cesta do "Poklidé modři" nebola jednoduchá, ale až toľko prekvapení som v nej nečakala. Takmer do poslednej chvíle som nevedela, ako všetko dopadne a či bude klasický happyend - a žili šťastne...
Vzhľadom na to, že vo svete sa stretávame so všetkým možným zlom, knihy s happyendom sú pre mňa vítanou čerešničkou na torte a Veronica Rossi ju vytvorila veľmi dobre :)