Třetí hlas

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4574-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4574-4 464

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... (Založil/a: chrispe)

Cilla Börjlind Cilla Börjlind
*08.03.1961

Rolf Börjlind Rolf Börjlind
*07.10.1943

Morsie
  22. 9. 2014, 14:09
Ok, tohle byla lahůdka, na kterou jsem vážně netrpělivě čekala. No kdo by si po Skočném přílivu nechal ujít jeho volné pokračování? No nicméně, jakmile byla kniha venku, rychle jsem pro ni pospíchala – a dobře jsem udělala. Byl to výjimečný knižní zážitek, který pro mě trval v kuse jeden den. Ano, nebyla jsem schopná Třetí hlas odložit – tak mě to dostalo. A věřte mi, pokud se taky začtete, dostane vás to stejně jako mě. A i když oproti Skočnému přílivu ubylo nechutností, rozhodně to není pro slabší povahy. Komplikované, šílené, skvělé!
MMacicekk
  19. 1. 2016, 16:50
Souhlasím s komentářem od gdfox, prostě jen průměrná detektivka bez napětí, autoři mohli vyždímat z příběhu mnohem mnohem víc. Škoda. Opravdu jsem se těšila na cirkusové prostředí, jak mě navnadila anotace, nějaké to panoptikum :D Zklamání.
gdfox
  22. 1. 2015, 14:11
Bohužel, stejně jako Skočný příliv: příběh je fajn, závěr je skvělý, ale při čtení se dech netají a srdce nemá potřebu vyskočit napětím z hrudi. Ani omylem... přitom je tam pár míst , které zcela vybízejí k tomu, aby se autoři rozepsali! Aby vytvořili trochu napětí! No tááák!!! Honééém!!!! No tak nic, no......
Uvedu jeden příklad: Olivia sama v Borrelově "kosmické lodi", Borrel za zrcadlem...wow, jak jsem se těšil na gradaci napětí!! Co všechno se tam dalo vymyslet jen s tou jeho vakuovou místností nebo "akváriem".... a ono ho...no...! Skončí to rychleji, než to začalo.
Autoři by se mohli trochu inspirovat u krajana Larse Keplera (pseudonym Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril), to je panečku napětí, srdce buší od začátku do konce! Kam se na ně po této stránce hrabe Stieg Larsson, Keplerův vzor?! O manželech Börjlindových nemluvě…
Taky mi nesedí postavy, respektive jejich slabá profilace. Prostě s nimi necítím. Snad kromě Abbase .
Skočný příliv měl navíc alespoň ponurou atmosféru - ostrov a pláž, kde se stala brutální vražda, Olivia sama v těchto končinách, noc, déšť a vítr, tajemná postava.... nebo prostředí bezdomovců... to bylo všechno fajn. V třetím hlase ale i toto chybí.
Bohužel tedy, z mého pohledu, jen průměr.