Jednou ano, dvakrát ne

Originální název: Blink once

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-654-9

CooBoo (2014) 978-80-7447-654-9 248

West je úspěšný středoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě v nemocnici – ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob, jak se se může dorozumívat s okolím, je mrkání: Jednou znamená ano, dvakrát ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomáhá s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života? Skvělý román o lásce, ztrátě a o tom, co je v životě opravdu důležité. (Založil/a: chrispe)

včelka
  19. 2. 2015, 17:36
Velmi dobrá kniha!
Od začátku čekáte klasickou love story s tragickým nádechem a šťastným koncem. Tak to však ale není. Nebo né tak docela. :)
Hlavní hrdina, West, je sympatický sportovní kluk, od kterého by jste čekali, že bude namyšlený. Ale tak to není..
Druhá hlavní postava Olivia je bláznivá a veselá holka, která se s Westem v nemocnici skamarádí..
Konec knihy mě opravdu dostal, ale něco tam přece jen chybělo. I když nedokážu říct co... Každopádně doporučuju si tuto tenkou oddechovou knížku přečíst. :)
Katniss Lavender
  9. 11. 2014, 6:45
Skvělá kniha! Musím říct, že mě mile překvapila! Něco tak opravdového jsem nečekala. Je úžasné, že autora dokáže napsat příjemný, nenudící děj odehrávající se převážně v nemocničním pokoji. Děj pro mě byl svěží a překvapující, včetně závěru... Dalo se to čekat, ale tak nějak jsem prostě do samotného konce čekala v zázrak... Doporučuji k přečtení každému, kdo umí věřit... ;-)

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2014/12/rc-jednou-ano-dvakrat-ne.html
bublynka22
  8. 12. 2014, 9:18
Ačkoli se jedná o žánr New adult, tak zcela výjimečně v tomto titulu předvídatelnost nemá místo. Čtenář do poslední chvíle netuší, oč v příběhu vlastně běží a konečné rozuzlení je více než překvapivé. Přes různé dedukce, které nám kniha v hlavně vyvolá, to stejně neuhádnete.http://www.lacultura.cz/2014/11/probudim-se-nekdy-vzhuru/
Moni_ka
  6. 9. 2016, 11:08
Autorka má naozaj zaujímavý a nenáročný štýl písania, vďaka čomu sa príbeh čítal jedna radosť. Dokázala svoje postavy skvelo vykresliť a dať im charakter, a preto jej postavy neboli len akési bábky na šnúrke. Celé to bolo niečo nové, iné ako typické YA a príbeh si ma naozaj získal. Páčil sa mi West a jeho myšlienky, pocity, obľúbila som si Olíviu, ktorá ma vedela vždy rozosmiať, spoznala som zdravotnú sestru Norrisovú, úžasnú osobu, ale i Westovu mamu či jeho kamarátov...spoznala som všetkých z knihy a o každom viem, kým bol, pretože mali dušu a tým boli pre mňa výnimoční. A áno, i tu sa naskytli chybičky ako zvláštne, trochu i trápne, možno vynútené situácie alebo chýbalo logické vysvetlenie, no aj tak to bola skvelá kniha. Síce ma koniec zarmútil, ale verte, že úplný záver je plný akejsi nádeje a niečoho, čo ma utvrdilo v tom, že si kniha tie štyri body z piatich zaslúži. Ak máte radi podobné žánre, možno by sa vám zapáčila aj táto kniha, pretože je v nej všetko, čo tínedžeri majú radi, pričom nechýba ani tajomstvo a napätie v podobe Westových nočných môr. Osobne si myslím, že po dlhej dobe sa ku mne konečne dostala zaujímavá a podarená kniha zo žánru young adult. Takže mi nezostáva nič iné, len ju vrelo odporučiť ;)
anetdytr
  3. 12. 2015, 12:22
Kniha pěkná, jen jsem možná čekala, že mě osloví trochu víc. Příběh byl ale hezky napsaný, a líbilo se mi to kamarádství, které tam bylo. Ale konec mě opravdu překvapil. :-)