Originální název: The Grizzly King

Mladá fronta (1983) 95
Mladá fronta (1970) 98
Mladá fronta (1967) 141
Mladá fronta (1959) 109

Poutavý a vzrušující příběh velkého medvěda grizzlyho, který se uprostřed divočiny poprvé setkává s člověkem a jeho zbraní.

Zároveň s tím se odvíjí příběh malého černého medvídka, který se po ztrátě matky připojí k velkému kamarádovi grizzlymu. Od něho se učí lovit a pohybovat se v přírodě a spolu s ním prožívá řadu dobrodružství. Mistrovsky zachycené epizody z jejich života otevírají před čtenářem knihu nedotčené a divoké přírody Skalistých hor.

Román vyšel také pod názvem Medvědi. (Založil/a: koubin007)

Richie
  25. 1. 2013, 21:34
Tohle byla velmi oblíbená kniha mého dětství. Jedna z prvních, které jsem o přírodě přečetl a také jedna z nejhezčích vůbec. Curwood píše velmi poutavě - příběh o medvědu grizzly člověka chytne a nepustí. Epizoda, kdy opuštěné černé medvídě Muskwa potká krále šedých medvědů, obrovského Thora, patří k nejdojemnějším a nejkrásnějším okamžikům příběhu, ale neméně krásný je i vnitřní přerod lovce Jimma Langdona, jenž si ve správnou chvíli uvědomí pravé hodnoty přírody i života.
9.1.2016 - v ranních hodinách dočteno - už asi počtvrté.
Ariko
  14. 9. 2014, 21:27
Základní škola byla ve znamení lásky ke zvířatům, a tak jsem často hledala knížky s touto tématikou. V klubu mladého čtenáře jsem si vždy objednala něco, co bylo na téma zvířat.
Peter.Melon
  11. 5. 2014, 15:12
Dobrá kniha,která potěší všechny milovníky medvědů i přírody.Je to takový dobrodružný příběh.Je zde plno zajímavých informací...
pove
  31. 12. 2011, 17:28
Nevím, jak to vidí dnešní mládež, ale za mého dětství patřila tato knížka mezi mé nejoblibenější. Dobrodružství, napětí, vypravěčský styl - nádhera.
slide
  20. 8. 2010, 10:21
Největší vzrušení při lovu není zabíjet, nýbrž nechat žít. (J.O.Curwood)
Útlá kniha, kterou když vezmezte do ruky , tak už ji nedokážete odložit dokud ji celou nepřečtete.