Venózní okluze sítnice

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3480-4

Grada (2011) 978-80-247-3480-4 144

Publikace komplexně a podrobně zpracovává problematiku venózních okluzí sítnice - druhého nejčastějšího vaskulárního onemocnění sítnice. Ve většině u nás dostupných učebnic je toto téma zpracováno zběžně, přestože v posledních letech dochází k významnému posunu zejména v léčbě tohoto onemocnění. V knize jsou podrobně popsány techniky laserové fotokoagulace a přesný popis metodiky léčby těchto nemocných.
Kniha je vysoce odborná, je určena oftalmologům, kteří se připravují na atestaci, ale také praktickým očním lékařům a dále oftalmologům, kteří na specializovaných pracovištích tyto nemocné léčí. Barevná publikace je bohatě obrazově dokumentovaná (70 fotografií, 26 perokreseb, 16 tabulek).
Oční klinika Fakultní nemocnice a LFUP v Olomouci se jako jediné pracoviště v ČR dlouhodobě systematicky věnuje výzkumu a léčbě tohoto onemocnění. (Založil/a: Kůstka)