Konec světa

Konec světa Originální název: World's End

Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-055-X

Polaris (2005) 80-7332-055-X 424

Dávní bohové keltské mytologie se vracejí, aby se znovu ujali vlády nad zemí, ze které byli před milénii vyhnáni. V jejich stopách přicházejí bytosti z legend a lidových zkazek: draci, skřeti, víly a Noční chodci. Obyvatelé vesnic a měst v různých částech Velké Británie jsou vražděni po stovkách… Pět ne zrovna nejvzornějších lidských exemplářů nazývaných Bratři a Sestry draků, aniž tuší proč a co to vlastně obnáší, se spojí v nebezpečné výpravě za čtyřmi magickými talismany potřebnými pro boj s temnými silami z minulosti. Čas se však zoufale krátí a na moderní svět se rychle snáší soumrak. V děsivém nástupu nového, magického věku temna lidstvu hrozí, že bude bez výjimky smeteno… (Založil/a: trevize)

Mark Chadbourn Mark Chadbourn
*13.01.1960

Altheus
  12. 2. 2011, 23:12
Nepřekonatelným způsobem ztvárněná proměna věku techniky ve věk magie. Neskutečně inspirativní záležitost a jedna z mála opravdu povedených fantasy. Obrovské plus za vtělení keltské mytologie do procesu "proměny světa" i za mystické a tajemné prostředí Velké Británie, obojí dodává příběhu na atraktivitě. Škoda jen, že je trilogie jako celek naprostým zklamáním a další díly už nejsou ani zdaleka podle mých představ.
tequilaking
  21. 1. 2013, 19:48
No mě to nijak zvlášť nechytlo. Myslím, že existuje mnoho lepších příběhů o partě vyvolených loserů, kteří mají zachránit svět. Malé plus za vysvětlení, jak to bylo s létáním čarodějnic na koštěti.
Stiring
  3. 3. 2012, 12:37
Podle mě je to opravdu " luxusní " knížka ( řečeno jednoduše ). Je to úžasně zpracované a, on nemám co dodat palec nahoru. :))
Prochy38
  27. 1. 2011, 23:07
Moje rozhodně nejoblíbenější fantasy kniha. Nebo možná i nej série! Nehrdinští hrdinové, poutavé vyprávění. Paráda! Když jsem to četl, věřil jsem, že se snad i někdy setkám s filmovou verzí. Když už ale člověk přečte takových knih víc a některé už zfilmovány jsou, uvědomí si, že by to možná až tak dobrý napad nebyl.... Moje jasná top10 kniha.