Zdravotní nauka II. díl

Zdravotní nauka II. díl

Podtitul: Učebnice pro obor sociální činnost

Originální název: Zdravotní nauka II. díl
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3709-6

Grada (2011) 978-80-247-3709-6 208

Učebnice je určena žákům středních odborných škol oboru sociální péče i pracovníkům, kteří začínají se sociální prací v praxi. Druhý díl zpracovává problematiku zdraví a nemoci, podává jejich definici, vedle determinant zdravé, životního stylu a prevence nemocí popisuje i vybrané skupiny nemocí a zdravotních postižení. Jsou zde zařazeny modelové případy z praktického žiota, které mohou přiblížit situaci nemocného s konkrétní diagnózou. Kapitoly jsou doplněny kontrolními otázkami a souhrnem pojmů k zapamatování. Cílem učebnice je podat problematiku zdraví a nemoci takovým způsobem, aby žáci ve své budoucí praxi byli schopni správně pečovat o klienty s různými druhy onemocnění, dokázali rozeznat jejich rizika a svou činností jim předcházet. (Založil/a: Kůstka)

Iva Nováková Iva Nováková
*1961

Lucy Sisk
  30. 4. 2016, 9:56
Četla jsem ji jako učebnici, když jsem se připravovala na zkoušku a obsahovala všechno, co jsem potřebovala. Jednoduché, lehké pochopit, bez detailů.