Zavolejte sestřičky

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2544-8

Ikar (2014) 978-80-249-2544-8 368

Kniha autentických vzpomínek na autorčino mládí, kdy v 50. letech 20. století pracovala na londýnském předměstí jako porodní asistentka. Zachycuje dobovou atmosféru: poválečnou bytovou nouzi, početné rodiny žijící ve stísněných bytech (v nichž prakticky bez výjimky probíhaly i porody), složité rodinné poměry i tvrdý život v East Endu, kde po válce panovala neuvěřitelná chudoba a děti si hrály v kráterech po bombách. Autorka líčí osudy žen a dívek, s nimiž se setkala, i tehdejší situaci v Londýně. Podle knihy vznikl úspěšný seriál BBC (www.kosmas.cz). (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Trina1
  12. 2. 2016, 10:36
Tuto knihu by mě nenapadlo si přečíst, nebýt čtenářské výzvy na Databázi knih. Z několika tipů v diskuzi jsem zvolila právě tuhle a udělala jsem dobře. Skvěle se četla, byla velmi zajímavá a vtipná. Rozšířila jsem si obzory o další zajímavé téma :-)
Francesco
  28. 11. 2015, 15:55
Dostal jsem se ke knize náhodou. Čekal jsem všelicos ale až takové detaily co se týče těhotenství a porodu opravdu ne. Pro muže nicméně zajímavé a alespoň mám malou představu :-) Každopádně kniha velmi podrobně přibližuje život v padesátých letech minulého století v Anglii, převážně Londýně a hlavně v oblasti sociální.
Ivana Sobotková
  26. 11. 2016, 20:39
Nádherně popsaná doba v začátcích porodnictví jakožto porodních asistentek v 50.letech 20.století v Anglii,zjistila jsem posléze že je i seriál,tak doufám že ho někde najdu:) Jsou zde skvěle vykresleny různé rodiny,jak to v nich v té době,která rozhodně nebyla nijak lehká,chodí,je zde také dobře ukázáno porodnictví té doby,jen jak už někdo psal mi celkem chybělo více ze života autorky,i když občas tam něco o sobě řekla:) rozhodně doporučuji přečíst:)))
telusd
  15. 8. 2015, 14:13
Moc pěkně napsaná kniha, mě jako zdravotní sestru zaujalo téma. Co kapitola, to krátký příběh. Moc pěkně napsané, kniha vás vtáhne do děje.