Oči k vidění, uši k slyšení

Oči k vidění, uši k slyšení

Podtitul: Úvod do ignaciánské spirituality

Originální název: Eyes to see, ears to hear: An Introduction to Ignatian Spirituality

Karmelitánské nakladatelství - 2003
ISBN: 978-80-7192-795-3

Karmelitánské nakladatelství (2003) 978-80-7192-795-3 226

Nejen racionální „vojenská“ organizace Tovaryšstva Ježíšova, ale zejména ignaciánská spiritualita stály na pozadí v dějinách zřejmě neopakovatelného úspěchu řádu, který během několika desetiletí od svého ustanovení vysílal misionáře takřka do celého známého světa. Dnešní svět je však mnohem širší než v době slavných zámořských objevů a tak už mnohdy nevystačíme s doslovným a nekritickým užitím jezuitské exerciční teologie 16. století. V knize Oči k vidění budeme moci z nečekaných úhlů nahlédnout do Ignácových Pamětí, Deníku, Konstitucí Tovaryšstva Ježíšova či jeho bohaté korespondence, to vše v objevných a zasvěcených interpretacích nás přivádí k ignaciánskému postoji vidět Boha ve všech věcech. Jakoby nám i dnes chtěl sv. Ignác říci, že oči a uši nemáme pouze k vnímání vnější skutečnosti, ale také k nazírání láskyplné přítomnosti Boží. (Založil/a: Jossi)