Faraonka

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4149-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-4149-4 208
Knižní klub (2008) 978-80-242-2061-1 201

Mladá Hatšepsut, dcera Thutmose I., je nucena se ve svých čtrnácti letech provdat za nevlastního dvanáctiletého bratra Thutmose II., který je sice synem harémové dámy, avšak nejstarším dědicem trůnu. Hatšepsut je rozhodnuta udržet regentství v rodině. Po smrti nenáviděného bratra strhne moc na sebe, je korunována královnou, a stane se tak prvním ženským faraonem. Tím si však nadělá zavilé nepřátele mezi kněžími slunečního boha. Z boje o moc a vliv Hatšepsut neustále prchá ke své lásce, k všemi uctívanému vojevůdci a staviteli Senenmutovi, který navrhl početné stavby, jež ještě dnes vyprávějí o pohnuté době na březích Nilu… (Založil/a: lera)

majkee
  30. 10. 2012, 14:15
Historické romány mám rád, jenom mi dost vadí posedlost, některých autorů, sexem. Mnohem víc mne zajímají historická fakta zasazené do hezkého příběhu než naběhlý vztyčený obelisk.
Ver
  27. 11. 2012, 10:20
Historický příběh, z doby, která mě zajímá, ale román je přespříliš protkán sexem.. Znovu rozhodně nebudu číst..
bojovnicka
  19. 7. 2011, 12:27
Historické romány mám ráda, obzvláště z období Hatšepsut. Bohužel ve srovnání s románem od Judith Tarr Král a Bohyně mě tato kniha moc neoslovila.....
Tuleník
  7. 7. 2011, 11:57
Moje oblíbené téma, ze kterého se dá těžit snad do nekonečna - nicméně z knihy jsem spíš rozpačitá, než nadšená. Mám pocit, že si zde autor ukájí svoji posedlost sexem, místo aby dal prostor charakterům, motivacím a příběhům. Kromě této jediné oblasti je kniha velmi plochá - a tak nějak už nemám chuť od tohoto autora číst cokoli dalšího.
Báča
  30. 6. 2016, 14:51
Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Na můj vkus je tam až moc sexu a celkově na mne příběh působí, řekla bych, až nevěrohodně. Byla to má první přečtená kniha od Philippa Vandenberga a myslím, že i poslední (přinejmenším na dlouhou dobu).