Výjimečná

Výjimečná Originální název: Graceling

Nezjištěno / Jiné - 2009

Nezjištěno / Jiné (2009) 390

V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním – Výjimeční – nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci – trestat a mučit každého, kdo se mu znelíbí.
Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život. Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní.
Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání – a že odhalí hrůzné tajemství… tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království. (Založil/a: S.H.A.R.I.N.K.A)

Kristin Cashore Kristin Cashore
*1976

Rames
  11. 5. 2013, 15:39
Vyjímečně nadaná pro boj se setká s vyjímečně nadaným pro boj. Jak se později ukáže jeho nadání je jiné a ona se zlobí, vše dobře dopadne a nakonec se nevezmou protože je to dnes moderní.
Je to autorčina prvotina a je to hodně znát. Dialogy jsou jalové a děj postrádá smysl,
popisy soubojů a bojového umění jsou víc než směšné.
20% za odpočinek při četbě kdy je tělo bez pohybu a mozek se smrskává na velikost lískového oříšku.
Lerenika
  21. 2. 2011, 18:27
Ano, byla to dobrá knížka. Ale nebylo to na 5 hvězdiček. Spíš tak na 3 a půl. Nápad a zpracování dobrý. Hrdinové, jejich charakteristika a vše, dobrý. Mohli ste si všimnout jak často používám výraz "dobrý". Není to kniha, která vám vyrazí dech. Ale i přesto si dobře počtete, je to spíš letní lehká četba s prvkem dobrodružnosti.
KatarínaM
  19. 8. 2016, 23:23
Mě se kniha rozhodně líbila..:).Možná to bylo tím, že jsem od knihy zase tolik nečekala a proto mě nakonec moc příjemně překvapila..:) Já si knihu užila a zhltla jsem ji raz dva..Ale musím souhlasit s Alice_E - Takhle kniha je spíš pro holky!
Alice_E
  27. 3. 2011, 22:53
Je vidět, že kniha je prvotina. Není špatná, ale doporučila bych ji asi jen ženské straně čtenářů a to těm, co mají rády Twilight a tomu podobné. Nebylo to sice až tak moc romantické, nápad to mělo docela dobrý, ale obávám se, že leckterý chlap by se nad tím hodně rozčílil, takhle to prostě nefunguje. Mě osobně trochu rozčaroval závěr, který mi moc nesedl, ale má to být první díl trilogie, takže se snad můžeme těšit ještě na nějaké další rozuzlení. Kniha má u teenagerů hodně dobrý potenciál se chytit, u čtenářů co chtějí trochu větší literární vášně to moc nadšení nevzbudí, spousta věcí je naprosto jasná už ze začátku.. Ale doporučuji přečíst a zhodnotit individuálně.