Kde se touláš, Bernadetto!

Kde se touláš, Bernadetto!
Originální název: Whered you go, Bernadette

Plus - 2014
ISBN: 978-80-259-0301-8

Plus (2014) 978-80-259-0301-8 320

Geniální nebo vyšinuté? Nezřízeně vtipná kniha o dívce, která na vlastní pěst pátrá, kam že se to poděla její matka a nebojí se použít všechny prostředky, včetně: veřejných listin, tajné korespondence její psychiatričky, emailů a všeho co má po ruce.

Kdo je Bernardetta Foxová?
Revoluční architektka, nebo potrhlá matka? Nekonvenční manželka, nebo nesnesitelná sousedka? A kam se krátce před Vánoci beze stopy vytratila?
Všechno začíná v den, kdy její dcera Bee přinese ze školy výborné vysvědčení a dožaduje se přislíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže Bernardetta trpí agorafobií a nejradši vůbec nevychází z domu, dokonce si pořídila virtuální asistentku, která za ni vše vyřizuje. Představa, že by se měla vydat až na konec světa, v ní vyvolá pořádné obavy...
V knize sestavené z nejrůznějších e-mailu, dopisů, novinových článků, ale i oficiálních dokumentů FBI Maria Semplová rozehrává humorný, ale i dojemný příběh o jedné výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí.... (Založil/a: TeJoUsHeK)

Maria Semple Maria Semple
*21.05.1964

teite
  15. 5. 2016, 9:02
První polovina knihy se mi moc líbila, druhá pak působila naopak bezradně, postavy se začaly chovat dost neuvěřitelně a konec už byl opravdu ušitý horkou jehlou. Měla jsem dojem, že autorka začala psát a sama si nebyla jistá, kam vlastně příběh směřuje. Je to fajn čtení, ale nepřesahuje pro mě průměrnou oddychovou knihu.
cravatta
  28. 10. 2015, 17:52
Suprová knížka, má zajímavý název, obsah, obal, postavy, prostě všechno. Jedním slovem je - originální. Bernadetta a Bee mě pobavily i dojaly. Díky ní jsem si po dlouhé době pustila Beatles a trochu si na nich teď ujíždím :D.
we.ri
  23. 5. 2015, 0:12
Kniha mě v knihovně zaujala obalem. Ani jsem si nepřečetla, o čem je a začala ji číst. Málokdy se mi stane, že mě knížka tak moc vtáhne do děje jen díky tomu, jak je od začátku zajímavě nspsaná. Zkrátka velmi originální knížka, u které se budete usmívat až do konce. A pokud si na přebalu přečtete, že autorka se podílela na scénáři seruálu Beverly Hills 90210, nezavrhujte ji, opravdu Vás mile překvapí :-)
karel777
  31. 1. 2015, 23:18
moc příjemnej a veselej román o tom, že někdy vás lidi okolo s.rou jen tim, že prostě sou... a čim dýl vás štvou, tim těžší je si vzpomenout proč tomu tak vlastně je a nakonec prostě musíte odejít a začít dělat něco novýho, abyste měl chvíli klidu... postava Bernadette mi byla neuvěřitelně sympatická a plně jsme s ní soucítil... velmi příjemné odpočinkové čtení....
Ilunka
  25. 10. 2016, 10:59
Navzdory tomu, že mi všechny ženské připadaly jako neskutečné slepice (a vlastně žádná z postav, krom Zmrzlinky, mi nebyla sympatická) a u Bernadettiných průjmovitých mailů jsem dostávala hysterické záchvaty, jsem se zakousla a dočetla to, jen tak pro zajímavost. Že bych z toho byla unešená, to se říct nedá.
Hanka Gregušová
  5. 5. 2015, 15:08
Bernadetta mne opravdu uchvátila svým humorem. Kniha mne bavila ovšem v jednu chvíli jsem propadla zoufalství a chtěla jsem knihu odhodit do kouta. Ještě ze s knihami neházím :-) nakonec mne ale zvědavost přemohla a já knihu dočetla. Díky Bohu, nemohla bych dál žít v nevědomosti :-)
prculin
  18. 4. 2015, 14:11
Moje nejmilovanější kniha. Je plná humoru, ironie, dramatu. Setkáváme se s velmi reálnými a zajímavými postavami a jejich osudy. Navíc psaná nevšedním stylem. ÚŽASNÁ.